Zaginęła 16-letnia Wiktoria Czernik. Matka: Uciekła z placówki opiekuńczej z trzema chłopakami

16-letnia Wiktoria Czernik 21 marca uciekła z placówki opiekuńczej w Nowym Sączu i od tego czasu nie ma z nią kontaktu. Z informacji podanych przez matkę zaginionej wynika, że dziewczyna opuściła placówkę wraz z trzema chłopakami.
Zobacz wideo

"W dniu 21 marca 2019 roku samowolnie opuściła teren placówki opiekuńczej w Nowym Sączu i do chwili obecnej do niej nie powróciła ani też nie nawiązała kontaktu z rodziną" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Proszowicach. Wiktoria Czernik jest mieszkanką miejscowości Przemęczany, ponad 100 km od Nowego Sącza. W związku z problemami, które sprawiała, trafiła do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Łącznik w Nowym Sączu.

Jak powiedziała w rozmowie z "Gazetą Krakowską" matka zaginionej, dwie godziny przed zaginięciem kobieta była w placówce, by przekazać córce ubrania i potrzebne rzeczy. - Nic nie wskazywało na to, że zamierza uciec z ośrodka - powiedziała Iwona Czernik. Po powrocie do domu kobieta odebrała telefon z ośrodka - poinformowano ją, że Wiktoria uciekła z trzema chłopakami. 16-latka nie ma telefonu komórkowego, dlatego jej namierzenie nie jest możliwe.

Policja zwraca się z prośbą do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania nieletniej, o kontakt z KPP w Proszowicach pod nr telefonu (12) 385-32-00 lub inną najbliższą jednostką policji.

Rysopis nieletniej:

  • wzrost - około 170 cm
  • sylwetka - szczupłej budowy ciała
  • włosy - długie, ciemne, proste
  • w momencie opuszczania placówki ubrana w czarną kurtkę, niebieskie dżinsowe spodnie oraz sportowe buty koloru czarnego
Więcej o: