Prokuratura i policja w magazynie Zięby - sprzedaż leków bez zezwolenia. Znachor mówi o "kradzieży"

Prokuratura w asyście policji weszła do magazynu Jerzego Zięby, słynnego propagatora pseudoterapii. Wszystko za sprawą zawiadomienia Rzecznika Praw Pacjenta, który na podstawie opinii biegłych wyraził podejrzenie, że znachor sprzedaje produkty lecznicze bez wymaganych zezwoleń.
Zobacz wideo

Jerzy Zięba w poniedziałek prowadził alarmistyczne relacje na żywo na Facebooku, znachor utrzymywał, że "system" chce zniszczyć jego działalność. Zięba, znany z promowania pseudoterapii, uskarżał się, że policja zabezpiecza towar z jego magazynów.

Okazuje się, że policja jest tam za sprawą zawiadomienia Rzecznika Praw Pacjenta w związku z działalnością Zięby. W oświadczeniu przesłanym Gazeta.pl Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wskazuje, że Zięba, jak i członkowie zarządu jego spółki, bez wymaganych zezwoleń sprzedawali produkty lecznicze.

W toku dochodzenia uzyskano opinię biegłych z Narodowego Instytutu Leków, z której wynika, że opis produktów wskazanych w zarzutach, jako jedne spośród wielu oferowanych do sprzedaży za pośrednictwem stron internetowych, należą do kategorii produktu leczniczego

- czytamy w oświadczeniu prokuratury.

Obecnie trwają przeszukania w magazynie firmy Visanto Zięby - policja ma zabezpieczyć składowane tam produkty, a później podda je ekspertyzie, by sprawdzić ich "rzeczywisty skład i charakterystykę".

Zięba skarży się na policyjny nalot

Zięba na Facebooku relacjonował, że "nie żyje w normalnym świecie" i tłumaczył, że w magazynie ma wydzieloną część na suplementy diety, które nie są własnością jego spółki. - Policjanci mają polecenie zabezpieczyć produkty lecznicze, co samo w sobie już jest hipokryzją, bo żadne z nich żadnym produktem leczniczym nie jest - przekonywał.

Dodawał, że martwi go, że służby chcą "zaaresztować" i "ukraść" produkty, za które już zapłacili niektórzy klienci.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: