Zbigniew Kuźmiuk z PiS broni TVP: Ostrzeliwują nas wielkie pancerniki - TVN24 i Polsat News

- Jesteśmy na wojnie. Ostrzeliwują nas dwa wielkie pancerniki - TVN24 i Polsat News, ostrzeliwują nas regularnie - tak o mediach publicznych mówił europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Jego zdaniem bez mediów publicznych Polacy nie wiedzieliby nic o sukcesach obecnego rządu.
Zobacz wideo

Były marszałek województwa mazowieckiego i europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk był gościem dzisiejszego wydania "Porannej rozmowy RMF FM". Jednym z tematów jego rozmowy z Robertem Mazurkiem były media publiczne. Gospodarz programu przypomniał politykowi jego słowa z 2017 roku. Kuźmiuk powiedział wówczas: "postawiliśmy media publiczne na nogi i teraz będziemy pracować nad tym, żeby były pluralistyczne". Mazurek zapytał europosła PiS, czy media publiczne rzeczywiście takie się stały.

Czy media publiczne są pluralistyczne? Zbigniew Kuźmiuk: "Starają się być". Ale PO nie chodzi do TVP

Zbigniew Kuźmiuk ocenił, że media publiczne starają się być pluralistyczne, ale nie mogą w pełni takie być, bo jego opcja polityczna jest na wojnie.

- Jeżeli ostrzeliwują nas dwa wielkie pancerniki - TVN24 i Polsat News - to nie ma innego wyjścia, jak rzeczywiście także postarać się o to, żeby ten "nasz" pancernik starał się także odpowiadać ogniem - powiedział europoseł PiS.

Zbigniew Kuźmiuk ocenił, że w mediach publicznych opozycja pojawia się bardzo często. Podkreślił jednocześnie, że Platforma Obywatelska zrobiła poważny błąd, rezygnując z chodzenia do TVP. Przez to, zdaniem europosła, telewizja publiczna nie może być naprawdę pluralistyczna. Zbigniew Kuźmiuk zasugerował również, że media inne niż publiczne, zajmują się wyłącznie krytyką rządu Prawa i Sprawiedliwości i nie mówią o jego dokonaniach.

- Staramy się informować opinię publiczną o osiągnięciach tego rządu. Gdyby nie było telewizji publicznej, większość Polaków nie wiedziałaby nic o sukcesach.

* * *

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o: