Szczecin. Ewakuacja pracowników poczty. W sortowni rozszczelniła się przesyłka

W sortowni przesyłek Poczty Polskiej w Szczecinie doszło do rozszczelnienia się jednej z paczek. Wysypała się z niej substancja o ostrym zapachu. Pracowników sortowni ewakuowano.
Zobacz wideo

Strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu na w sortowni paczek Poczty Polskiej przy ul. Włościańskiej w Szczecinie dziś około godziny 8:00 rano. Na miejsce zdarzenia przyjechało sześć zastępów straży pożarnej oraz służby ratownictwa chemicznego. Na pocztę przyjechała także policja oraz pogotowie ratunkowe.

Szczecin. Na poczcie rozszczelniła się przesyłka. Specjaliści zbadają nieznaną substancję

Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, stwierdzili, że poczcie rozszczelniła się jedna z przesyłek. Wysypała się z niej brązowo-czerwona substancja o ostrym zapachu. Paczkę tę znaleźli pracownicy sortowni, którzy przyszli rano do pracy - informuje RMF FM.

- Nie ma osób poszkodowanych - informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Kubiak. W wyniku rozszczelnienia przesyłki nic nie uległo zniszczeniu. Z sortowni przesyłek ewakuowano trzy osoby. Służby ratownictwa chemicznego będą wyjaśniać, czym jest substancja, która rozszczelniła paczkę i czy stanowi ona zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. 

* * *

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: