Pogoda na dziś - wtorek 30 kwietnia. W większości kraju słonecznie, deszcz tylko na południu Polski

Pogoda na dziś - wtorek 30 kwietnia. W większości dzień będzie słoneczny zwłaszcza na północy i w centrum kraju. Zachmurzenie duże i opady deszczu prognozowane są tylko dla województw znajdujących się na południu Polski.

Na dziś meteorolodzy zapowiadają większe rozpogodzenia zwłaszcza na północy i w centrum kraju. W południowych województwach przewidywane są opady deszczu, a nawet burze.

Temperatura. Najcieplej będzie dziś w centrum i na zachodzie kraju

Najniższa temperatura zapowiadana jest tego dnia dla Zakopanego oraz Rzeszowa i Przemyśla, gdzie będzie kolejno 10, 12 i 12 stopni. Niewiele cieplej, 14 stopni, pokażą termometry w Gdańsku. Najcieplejszymi miejscami kraju będą województwa lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie gdzie temperatura wahać się będzie od 19 do 20 stopni. W pozostałych regionach od 15 do 18 stopni.

Pogoda na dziś 30 kwietnia.Pogoda na dziś 30 kwietnia. gazeta.pl

Opady. Na dziś w pięciu południowych województwach synoptycy zapowiadają deszcz

W dzień zachmurzenie małe w centrum i na północy kraju, duże jedynie w południowych regionach Polski. Pod wieczór większe zachmurzenie także w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. W większości kraju meteorolodzy zapowiadają całkiem duże rozpogodzenia. Deszcz padać może jedynie w Kielcach, Rzeszowie, Przemyślu, Krakowie, Katowicach i Opolu. W Bieszczadach możliwe także burze, a w Tatrach opady śniegu. Synoptycy zapowiadają na dziś słaby wiatr.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na dziś - wtorek 30 kwietnia. W większości kraju słonecznie, deszcz tylko na południu Polski
Zaloguj się
  • komentarz

    0

    W słońcu 45 stopni. Nie wydaje mi się to normalne.

  • pomysłowy Dobromir

    0

    Sprawdzalność przewidywanie pogody przez specjalistów z Gazety Wyborczej oceniam na 2 w skali 10, w dniu wczorajszym na przykład straszyli nas opadami które bardzo ale to bardzo są potrzebne nie mnie Kowalskiemu ale glebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX