Pogoda na majówkę 2019. Meteorolodzy nie mają dla nas dobrych wieści: od piątku pogorszenie aury

Jaka będzie pogoda w czasie zbliżającego się długiego weekendu majowego? Czy wiosenna aura będzie sprzyjać pieszym i rowerowym wycieczkom, czy może warunki atmosferyczne zmuszą nas do pozostania w domach?
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na najbliższy tydzień. Synoptycy prognozują, że pogoda w czasie tegorocznej majówki będzie kapryśna. W pierwsze dni długiego weekendu majowego będzie dość ciepło, jednak pod koniec majówki napłynie do Polski lodowate powietrze z północy Europy.

Pogoda na majówkę. Dwa pierwsze dni będą dość ciepłe i słoneczne

Środa 1 maja będzie dniem stosunkowo pogodnym. Tego dnia najzimniej będzie w Zakopanem, gdzie termometry wskażą 12 stopni, a najcieplej na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce, gdzie w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy 17 stopni. Zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane, a lokalnie popada deszcz. Przelotnych opadów możemy się spodziewać na południowym zachodzie i zachodzie Polski - przede wszystkim w Jeleniej Górze, Opolu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu.

2 maja warunki atmosferyczne będą podobne. W czwartek najcieplejszymi miastami będą Szczecin, Bydgoszcz, Toruń i Olsztyn, gdzie odnotujemy 18 stopni, a najzimniejszymi Zakopane i Przemyśl, gdzie termometry wskażą kolejno 12 i 15 stopni. Tego dnia na zachodniej ścianie kraju znowu spadnie deszcz.

Pogoda na majówkę 2019. W piątek dużo deszczu, potem wyraźny spadek temperatury

3 maja, czyli w piątek, nastąpi załamanie pogody. W całym kraju obserwować będziemy deszcz, a w niektórych miastach, m.in. w Jeleniej Górze, Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie, także burze. Mimo opadów będzie dość ciepło - termometry wskażą od 13 stopni w województwie zachodniopomorskim do 19 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu.

4 i 5 maja również będą deszczowe, a w dodatku zimne. Przelotne opady deszczu odnotujemy w całym kraju, a temperatura wyraźnie spadnie. W najcieplejszych w ten weekend miastach, czyli w Szczecinie i Białymstoku termometry wskażą 10 stopni, a w najzimniejszej Zielonej Górze - zaledwie 6 stopni. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Pogoda na majówkę 2019. Meteorolodzy nie mają dla nas dobrych wieści
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 13 razy 11

  Widzicie, jacy są skuteczni Yarosław z Matołuszkiem? Narzekaliscie ze susza wiec prezes wdrożył program Deszcz+ i juz mamy efekty. Jesli chcecie pogody to musicie go znowu prosicie o wprowadzenie aneksu do programu o nazwie Slonce+
  Jak sie pospieszycie, to moze znajdzie chwile i wam załatwi przed majówką

 • jhbsk

  Oceniono 7 razy 7

  Złe wieści? Przy tej suszy każdy deszcz cieszy.

 • kudi1967

  Oceniono 8 razy 6

  super. Każdy deszcz to ratunek dla ginącej przyrody i płonących lasów

 • obechniol88

  Oceniono 7 razy 5

  Masz jeszcze 5 dni żeby się zmienić, inaczej nasylam Jarka na Ciebie

 • plastikpiokio

  Oceniono 8 razy 4

  HURA !!!!-sprzedaż piwa i kiełbasek do grila spadnie drastycznie .-----a deszcz jest nam bardzo potrzebny by nie zdechnąć z głodu .

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 3

  "3 maja, czyli w piątek, nastąpi załamanie pogody. W całym kraju obserwować będziemy deszcz, a w niektórych miastach, m.in. w Jeleniej Górze, Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie, także burze."
  ================================================================
  Wina Tuska, bo 3 maja będzie Jego Świętobliwość Jarosława Polskęzbawa swoim wykładem na UW drażnił..:-)

 • samon34

  Oceniono 7 razy 3

  Deszcz, źle. Niedeszcz-źle. Zimno-źle. Ciepło też źle. Czy ludzie piszący o pogodzie cierpią na chroniczną depresję?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX