Defilada wojskowa. Błaszczak: W defiladzie 3 maja wezmą udział żołnierze WP i wojsk sojuszniczych

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że na defiladzie wojskowej 3 maja będzie można zobaczyć żołnierzy Wojska Polskiego i sojuszniczych państw. Przypomniał, że uroczysta prezentacja sił zbrojnych i sprzętu odbędzie się z okazji Święta Konstytucji oraz 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i 20. rocznicy członkostwa naszego kraju w NATO.
Zobacz wideo

Minister podkreślił, że członkostwo w obu tych sojuszach jest dla Polski niezwykle istotne, stąd nazwa defilady: "Silni w sojuszach". Dodał, że oprócz polskich żołnierzy w jej trakcie zaprezentują się wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Szef resortu obrony poinformował, że w defiladzie wezmą udział przedstawiciele innych służb, w sumie ponad dwa tysiące osób. Będą to m. in. strażacy, funkcjonariusze policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, a także przedstawiciele służb leśnych, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej. - Będziemy mieć pełen przegląd instytucji, które stanowią trzon bezpieczeństwa państwa polskiego - mówił minister Mariusz Błaszczak.

Minionej nocy żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych trenowali na Wisłostradzie w Warszawie przed defiladą "Silni w sojuszach". W próbie generalnej wzięły udział pododdziały piesze oraz wojskowy sprzęt, między innymi wozy opancerzone Rosomak, czołgi Leopard oraz armatohaubice i wozy dowodzenia.

3 maja defiladę uświetni przelot 80 wojskowych samolotów i śmigłowców.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (93)
Defilada wojskowa. Błaszczak: W defiladzie 3 maja wezmą udział żołnierze WP i wojsk sojuszniczych
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 27 razy 19

  Nie zapominajmy o husarii. Musi być ukazana nasza główna siła zaczepna.
  I jeszcze paru pieszych z taranami.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 16 razy 16

  ...na defiladzie wojskowej 3 maja będzie można zobaczyć żołnierzy...
  Ale dlaczego w dniu konstytucji nie można zobaczyć pochodu. lekarzy. pielęgniarek. inżynierów, profesorów, piekarzy, hutników, górników,.. jednym słowem Polaków płacących podatki?

 • zraszacz

  Oceniono 17 razy 15

  Będą ciasteczka maslane z Brukseli Joachim przywiezie marszałek ruchcinski małoletnie ku... z Ukrainy przytarga będzie będzie zabawa będzie sie dzialo

 • bmarten

  Oceniono 15 razy 13

  Na czele powinien zapie...ć były MINISTRANT obrony narodowej św. Antoni Smoleński od Osób Obłąkanych. Obok niego Kurdupel i Blaszak - w strojach kąpielowych. A tak serio, to ta konstytucja to tylko jeden z mitów upadającej Polski szlacheckiej. Nigdy bowiem nie weszła w życie, nie pozwolili na to zaborcy z Rosją na czele. A mieli w Polsce sojuszników w magnaterii i wśród biskupów.

 • hamsterx

  Oceniono 23 razy 13

  Błaszczyk odpowiesz ze świroniem za rozbrojenie WP

 • senior2244

  Oceniono 11 razy 11

  Z okazji święta konstytucji którą szambo PiSowskie łamie co kilka dni a szczególnie zasłużony w tym jest Adrian ,sekretarz podręczny kurdupla.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 21 razy 11

  A na zakończenie Antek odda salwę honorową z pękających parówek. Na cześć Burego, narodowców i kibiców wyklętych.

  Już dość Błaszczak. Do jesieni dociagniesz i zbieraj się. Nawet tak apolityczną grupę jak wojsko popsuliście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX