Wojciech Cejrowski już nie wróci na antenę TVP? Pisze do fanów: zostałem WYWALONY

Wojciech Cejrowski poskarżył się na relacje z TVP, w której do niedawna był stałym gościem. Pod koniec ubiegłego roku zniknął z anteny. To miało być "zwieszenie" współpracy, ale z tego co pisze na Twitterze podróżnik wynika, że nie jest w telewizji mile widziany.
Zobacz wideo

- Nie odszedłem, lecz zostałem WYWALONY w trakcie obowiązywania umowy i nie proponowano mi żadnej innej, na którą mógłbym się zgodzić lub nie. Obiecano Państwu, że to jedynie czasowe "zawieszenie". Nikt z TVP ze mną o tym nie rozmawiał, a o przywracaniu tym bardziej - wypalił na swoim profilu na Twitterze podróżnik, który jeszcze w ubiegłym roku był stałym gościem "Minęła 20" Michała Rachonia. 

- Przerwa jest potrzebna na refleksję - tak jeszcze w listopadzie 2018 pisał o współpracy z Wojciechem Cejrowskim szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. O co poszło? 

Wojciech Cejrowski znika z TVP

Cejrowski uważa, że z jego udziału w programie TVP Info zrezygnowano z powodu słów o Jarosławie Kaczyńskim, które wypowiedział w "Minęła 20" 6 listopada 2018 roku. Stwierdził, że prezes PiS jest odpowiedzialny za "rzeź niewiniątek", bo nie zakazał w Polsce aborcji.

W listopadzie Cejrowski w czasie nagrywania programu spalił flagę UE. Tego fragmentu TVP Info nie wyemitowała, jednak podróżnik podzielił się nim w mediach społecznościowych. To ten wybryk prezes TVP Jacek Kurski wskazywał jako powód zawieszenia przez Telewizję Polską współpracy z Wojciechem Cejrowskim.

Fani Cejrowskiego od początku protestowali przeciwko nieobecności podróżnika. W komentarzach pod nowym wpisem Cejrowskiego szybko pojawiły się słowa wsparcia. 

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: