Strajk nauczycieli oficjalnie zawieszony, ale to nie koniec protestu w oświacie

W sobotę o godz. 6 oficjalnie zawieszono strajk nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego podkreśla, że to nie oznacza końca protestu.
Zobacz wideo

O zawieszeniu strajku nauczycieli poinformował szef ZNP Sławomir Broniarz w czwartek. Przewodniczący związku podkreślał, że nie oznacza to końca protestu i podpisania porozumienia z rządem, które wczesniej podpisała oświatowe Solidarność. -  Strajk mógłby trwać, bo wszyscy nauczyciele są do tego gotowi, mógł być także prowadzony w czasie matur. Nie zdołalibyście państwo rozwiązać tego problemu, nie bylibyście bowiem w stanie zastąpić nas, nauczycieli, w trakcie tego egzaminu - mówił w czwartek Broniarz. Następnie stwierdził, że związek "daje premierowi Morawieckiemu czas do września". - Oczekujemy od pana rzeczowej, męskiej postawy, która będzie także odpowiadała na oczekiwania ponad półmilionowej rzeszy nauczycieli i wieluset tysięcy rodziców i uczniów - powiedział przewodniczący. 

W czwartek rozpoczęły się też obrady oświatowego "okrągłego stołu", zorganizowane przez Mateusza Morawieckiego. W rozmowach nie uczestniczą związkowcy z ZNP i Forum Związków Zawodowych. Broniarz zapowiedział, że w czerwcu ma odbyć się "prawdziwy edukacyjny okrągły stół", ma być też promowany program "Szkoła na Szóstkę". - Program "Szkoła na Szóstkę" to wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB, odchudzenie podstaw programowych, kształcenie umiejętności zamiast nauczania pamięciowego, zmniejszenie biurokracji w szkołach, zwiększanie autonomii szkół, dyrektorów, upodmiotowienie ucznia, wzrost wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty - zapowiedział Broniarz.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (135)
Strajk nauczycieli oficjalnie zawieszony, ale to nie koniec protestu w oświacie
Zaloguj się
 • magnetoplumbit

  Oceniono 26 razy 18

  Nauczyciele odwoluja wszelkie wyjscia i wycieczki poza godzinami pracy, wszystkie dodatkowe nieplatne zajecia, kontakt z rodzicami do 16.

 • artur702

  Oceniono 25 razy 15

  Sugeruję we wrześniu koalicję strajkową związków zawodowych nauczycieli, pracowników administracyjnych sądów powszechnych i prokuratury, pracowników administracyjnych urzędów i instytucji państwowych, młodych lekarzy rezydentów i pielęgniarek. Gwarantuję piorunujący skutek. No to do września, byle razem. Nie dajmy się dzielić pisopatom.

 • Zb Ryski

  Oceniono 24 razy 14

  Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą?,??!!!!!!!!!Walczcie dalej! Chociaż nie byłem zbyt pilnym uczniem trzymam za was kciuki! Po 60-ciu latach wiem co jest ważne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jael53

  Oceniono 15 razy 11

  "Rzeczowa, męska postawa"... To Morawiecki po męsku powiedział, że skoro państwo rozpirzyło oświatę i nagrodziło autorkę tej rozwałki, to teraz już nie będzie do niej dopłacać.

 • jurek4491

  Oceniono 25 razy 11

  Niewyobrażalna machina propagandowa zaszczuła nauczycieli , krowy i świnie mają szacunek u rządzących , ludzie nie .

 • alpamayo07

  Oceniono 22 razy 6

  Polską rządzi ciemnogród, który nienawidzi kobiet, bo nauczyciele w większości to pracujące kobiety. Świetnie wykształcone, kreatywne, mobilne. Władza na każdym kroku dyskryminuje kobiety, poniża, pogardza nimi, odmawiając im podwyżek pensji, skazując na życie w skrajnej nędzy i aby w przyszłości miały głodowe emerytury. Ostre strajki zaczną się od września, bo nauczycielki są wściekłe, bojowe i waleczne. A to jest ogromna siła buntu oszukanych kobiet, ponad 700 tysięcy osób. Władzo, bój się o swoje stołki i koryta.

 • kotprezesa

  Oceniono 12 razy 4

  Uwaga piSSowskie matoły!
  Kto z was piSSowsko-kremlowskie kundle ma kuzynkę, która przybiegła zapłakana ze szkoły, stawia minus.
  Bidulce "zabrakło "do paska... Pamiętacie zresztą.
  Minusy będą określały ilość zapłakanych kuzynek.

 • threemen

  Oceniono 18 razy 4

  Oni już wiedzą, że możecie im naskoczyć. Zostanie wam to, co "wynegocjowali" towarzysze z bratniej PiSowi Solidarności. A wszystko było do przewidzenia. Ta ekipa nie poważa żadnych elit.

 • urian

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby nauczyciele przystępując do strajku ogłosili, że ich strajk nie będzie miał wpływu na przebieg egzaminów to mieliby za sobą miliony uczniów i ich rodziców. Rząd by sie poddał. Sposób organizacji egzaminów w czasie strajku to już szczegół.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX