Kierowca ciężarówki staranował w Świebodzinie szlaban. Chwilę później uderzył w niego pociąg

W Świebodzinie (województwo lubuskie) kierowca tira staranował szlaban kolejowy i wjechał pod pociąg. Mężczyźnie nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że był pijany.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 18. Jak informuje lubuska policja, 56-letni kierowca samochodu ciężarowego staranował szlaban i wjechał na zamknięty przejazd kolejowy przy ulicy Sobieskiego w Świebodzinie.

Świebodzin. Kierowca tira staranował szlaban i wjechał pod pociąg

Chwilę później w naczepę tira uderzył pociąg towarowy. Po uderzeniu naczepa oddzieliła się od ciągnika siodłowego, w którym wciąż znajdował się kierowca ciężarówki. Mężczyźnie ani osobom postronnym nic się nie stało. 56-latek chwilę później został zatrzymany przez policję.

Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, jednak nie chciał poddać się badaniu trzeźwości

- relacjonują funkcjonariusze. Ostatecznie kierowca tira zgodził się poddać badaniu dopiero w szpitalu. Tam policyjny alkomat wykazał ponad 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. 56-latek zostanie przesłuchany po wytrzeźwieniu.

Na miejscu są utrudnienia. Jak podaje Radio Zet, pociągi PKP Intercity są kierowane na zmienioną trasę przez Czerwieńsk, a opóźnienia z powodu wypadku wynoszą do 90 minut. Na miejscu pracują służby, a wznowienie rozkładowego ruchu pociągów jest planowane około północy.

----

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed