Początek majówki, koniec szybkiego lata. Będzie chłodno i deszczowo

W długi majowy weekend będziemy mogli się pożegnać ze słoneczną pogodą. Czeka nas znaczne ochłodzenie i opady deszczu, a lokalnie - także burze.
Zobacz wideo

W majówkę pogoda nie dopisze. Ochłodzenie zacznie się już w weekend 28-29 kwietnia. Synoptycy TVN Meteo prognozują, że w kolejnych dniach najprawdopodobniej nie będzie lepiej. Nadchodzący znad Niemiec front sprawi, że czekają nas burze i opady deszczu, a temperatura znacznie spadnie. Na termometrach zobaczymy o 15 stopni mniej, niż w ostatnich dniach, gdy temperatura dochodziła do 30 stopni Celsjusza.

Pogoda na majówkę. Będzie deszczowo i znacznie chłodniej

W środę 1 maja termometry na Pomorzu pokażą tylko 12 stopni, a w centrum kraju i na południu - 15 stopni. Możemy się też spodziewać umiarkowanego zachmurzenia. W północno-wschodniej części kraju, a także na Pomorzu Zachodnim prognozowane są opady deszczu. Przejściowo popadać może również w centralnej Polsce i na Podkarpaciu. Lokalnie - na Warmii i Mazurach i na Pomorzu - mogą się pojawić burze.

Wszystko wskazuje na to, że ochłodzenie i deszczowa aura utrzymają się również 2 i 3 maja. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 15 stopni Celsjusza w Warszawie i Łodzi, 14 stopni w Krakowie i 12 stopni w Suwałkach. Największe opady prognozowane są na 3 maja - padać będzie w całej zachodniej Polsce. Burze mogą się z kolei pojawić na Lubelszczyźnie i na Dolnym Śląsku. 

Prognozę pogody można śledzić na bieżąco na interaktywnej mapie Windy:

---

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed