Prognoza pogody na tydzień [29 kwietnia - 5 maja]. W weekend majowy spodziewajmy się zarówno słońca, jak i deszczu

Prognoza pogody na tydzień [29 kwietnia - 5 maja]. W tym tygodniu rozpoczyna się długi weekend majowy. W przeważającej części majówki będzie słonecznie i ciepło. Lokalnie mogą się jednak pojawić opady deszczu.
Zobacz wideo

W tym tygodniu największe opady deszczu zapowiadane są na poniedziałek i sobotę. W pozostałych dniach przeważać będzie słoneczna pogoda. 

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Synoptycy zapowiadają deszczowy początek tygodnia

W poniedziałek i we wtorek kontynuacja deszczowego weekendu. W pierwszy dzień nowego tygodnia meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane. Rano deszcz pojawi się głównie na wschodzie Polski, z czasem front przemieści się na zachód kraju. Najsilniejsze opady deszczu prognozowane są dla województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. We wtorek deszcz padać będzie w na południu, głównie w województwach opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim. W pozostałych regionach brak opadów i większe szanse na rozpogodzenia. W poniedziałek temperatura będzie wahać się od 11 stopni w Jeleniej Górze do 16 stopni w Suwałkach. Kolejnego dnia termometry pokażą maksymalnie od 11 do 17 stopni.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. Długi weekend majowy z głównie słoneczną pogodą, mogą pojawić się jednak lokalne opady deszczu

W środę większe rozpogodzenia, niewielkie opady deszczu prognozowane są dla Kielc, Rzeszowa, Krakowa i Katowic. W pozostałych regionach nie będzie padać. 2 maja czeka nas piękny i słoneczny dzień. Zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, jedynie w województwie podkarpackim możliwe zachmurzenie duże. Tego dnia nie będzie jednak padać. W piątek zapowiadana jest bardziej zróżnicowana pogoda - w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i świętokrzyskim prognozowane są opady deszczu i większe zachmurzenie. W pozostałych regionach duże rozpogodzenia. W środę termometry pokażą od 11 do 19 stopni. Kolejnego dnia będzie trochę cieplej: od maksymalnie 14 stopni w Szczecinie do 23 stopni w Łodzi. W piątek w większości kraju od 16 do 19 stopni. 

Prognoza pogody na weekend. Majówkowy weekend ze zmienną pogodą, w niedzielę będzie jednak bardzo słonecznie

W pierwszy weekend majowy zapowiadana jest zmienna pogoda. W sobotę meteorolodzy prognozują opady deszczu w niemal całej Polsce. Brak opadów i większe rozpogodzenia możliwe jedynie w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i mazowieckim. Następnego dnia jednak prognozowana jest bardzo słoneczna pogoda - według wstępnych zapowiedzi niebo będzie bezchmurne, jedynie słabe zachmurzenie może pojawić się w Gdańsku i Olsztynie. Tego dnia nie będzie już jednak padać. W sobotę temperatura wahać się będzie od 12 stopni na Pomorzu i Lubelszczyźnie do maksymalnie 19 stopni w województwie łódzkim. Niedziela będzie zdecydowanie cieplejsza: w całym kraju od 17 do 19 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: