Pogoda na dziś - poniedziałek 29 kwietnia. Największe opady deszczu na południu i wschodzie Polski

Pogoda na dziś - poniedziałek 29 kwietnia. Pierwszy dzień tygodnia zapowiada się deszczowo. Największe opady prognozowane są dla województwa lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Zobacz wideo

Pierwszy dzień nowego tygodnia zapowiada się bardzo deszczowo. Synoptycy przewidują też ochłodzenie, które potrwa przynajmniej do środy. 

Temperatura. Termometry pokażą dziś maksymalnie od 11 do 16 stopni

W poniedziałek temperatury będą znacznie niższe, zwłaszcza w porównaniu do zeszłego tygodnia. Najniższe wartości pokażą termometry w Jeleniej Górze - tam tylko 11 stopni w ciągu dnia. Jeden stopień cieplej prognozowany jest dla województw lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Najcieplejszy dzień zapowiadany jest w Olsztynie i Suwałkach, gdzie będzie około 16 stopni. W pozostałych regionach od 13 do 15 stopni.

Pogoda na dziś - 29 kwietniaPogoda na dziś - 29 kwietnia gazeta.pl

Opady. W całym kraju meteorolodzy zapowiadają na dziś opady deszczu

Na dziś synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane. Dopiero pod wieczór większe przejaśnienia możliwe są w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. Deszczowy poranek czeka mieszkańców wschodnich regionów, z czasem ten front przesunie się nad zachodnią Polskę. Padać będzie w całym kraju, najsilniej w województwach lubelskim, mazowieckim, świętokrzyskim i podkarpackim. Meteorolodzy nie zapowiadają jednak żadnych burz. Wiatr umiarkowany i silny, w porywach do 60 km/h zwłaszcza na południu kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: