Pogoda na weekend 27-28 kwietnia. Meteorolodzy zapowiadają deszczowy i chłodny koniec tygodnia

Prognoza pogody na weekend 27-28 kwietnia. W sobotę najbardziej intensywne opady deszczu prognozowane są dla południowo-wschodniej Polski. Od niedzieli w całej Polsce zapowiadane są ochłodzenia.

Na weekend zapowiadane są większe opady deszczu oraz burze, zwłaszcza na wschodzie Polski. Od niedzieli synoptycy prognozują znaczne ochłodzenie.

Pogoda na sobotę 27 kwietnia. W całej Polsce będzie dziś badać. IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech województw

W sobotę synoptycy największy spadek temperatury prognozowany jest dla zachodniej Polski: w Koszalinie i Jeleniej Górze będzie maksymalnie 13 i 14 stopni. W województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolski, dolnośląskim i śląskim temperatura wahać się będzie od 15 do 16 stopni. Najcieplejszy pierwszy dzień weekendu zapowiadany jest dla Suwałk, gdzie termometry pokażą nawet 27 stopni. W pozostałych regionach od 18 do 25 stopni.

W pierwszej części dnia zachmurzenie duże prognozowane jest dla zachodniej Polski. W ciągu dnia front będzie przesuwał się na wschód kraju. We wszystkich regionach pojawią się opady deszczu. Ponadto w Suwałkach, Lublinie, Rzeszowie, Przemyślu i Zakopanem możliwe są także burze. IMGW wydało ostrzeżenia dla województw lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego przed intensywnymi opadami deszczu i silnymi wyładowaniami atmosferycznymi. Wiatr na ogół umiarkowany, bardziej porywisty podczas burz - wtedy może osiągać prędkość do 65 km/h.

Pogoda na niedzielę 28 kwietnia. Od dziś stopniowe ochłodzenie

Od niedzieli w całej Polsce prognozowany jest znaczny spadek temperatury. Najchłodniejszy koniec tygodnia zapowiadany jest w Lublinie, Rzeszowie i Przemyślu, gdzie będzie maksymalnie 12 stopni.  Najwyższa temperatura zapowiadana jest w centrum i na północy kraju: w województwach mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, łódzkim i wielkopolskim będzie maksymalnie od 16 do 17 stopni. W pozostałych regionach od 13 do 15 stopni.

W niedzielę ponownie zachmurzenie duże i umiarkowane. Największe rozpogodzenia i brak opadów możliwy tylko w województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i łódzkim. W pozostałych regionach deszcz. Burze po raz kolejny pojawią się na wschodzie Polski. Burze prognozowane są w Lublinie, Białymstoku i Suwałkach. Wiatr słaby i umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na weekend 27-28 kwietnia. Meteorolodzy zapowiadają deszczowy i chłodny koniec tygodnia
Zaloguj się
  • pomysłowy Dobromir

    Oceniono 3 razy 3

    Prochu nie wymyśliłem, lecz teraz szczególnie teraz przydałoby się dużo dużo deszczu( marzeniem w nocy a w dzień do 15 stopni góra).

  • Zawisza Brązowy

    Oceniono 1 raz 1

    Dziwaczna pogoda naprawdę, mam 61 lat, ciężko mi jest przyzwyczaić się do tych anomalii które się aktualnie dzieją, No cóż trzeba się przystosować, Szkoda jedynie, że przez to co się aktualnie dzieje niebotycznie wzrosną ceny płodów rolnych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX