Gdańsk: Policjanci zaopiekowali się 2-latkiem zostawionym w parku. Jego matka była pijana

W sobotni wieczór policjanci otrzymali zgłoszenie o 2-letnim chłopcu, który samotnie przebywa w parku w dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku. Po poszukiwaniach udało się odnaleźć markę dziecka. Kobieta miała 2 promile alkoholu we krwi.
Zobacz wideo

W sobotę około godziny 19  policjanci z Gdańska otrzymali zgłoszenie o chłopcu pozostawionym bez opieki w parku. Zaniepokojeni przechodnie podali, że około 2-letni chłopiec ciągnie za sobą wózek i sam spaceruje w parku znajdującym się przy al. Zwycięstwa. 

Gdańsk. 2-latek pozostawiony sam w parku. Policjanci znaleźli jego matkę godzinę później. Była pijana

Po dotarciu na miejsce wskazane przez świadków policjanci zaopiekowali się dwulatkiem, który został także zbadany przez lekarza. Po sprawdzeniu jego stanu zdrowia funkcjonariusze przeszukali wózek chłopca, w którym znaleźli m.in. recepty z prawdopodobnym adresem zamieszkania dziecka. Policjanci pojechali w to miejsce, jednak okazało się, że nikogo tam nie ma.

Około godziny 20 policjantom udało się odnaleźć matę chłopca. Kobieta przebywała w jednym z mieszkań we Wrzeszczu. 24-latka miała 2 promile alkoholu we krwi i rozmowa z nią nie była możliwa. Z tego powodu chłopiec trafił pod opiekę pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a później dostał się także do placówki opiekuńczej.

Policja bada okoliczności pozostawienia dziecka samego w parku: w tym celu funkcjonariusze sprawdzają zapisy monitoringu miejskiego. Matka chłopca po wytrzeźwieniu została już przesłuchana, jednak na razie nie usłyszała żadnych zarzutów. Policjanci przypominają, że narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: