Niedziele handlowe 2019. Czy 28 kwietnia sklepy będą czynne?

Czy 28 kwietnia to niedziela handlowa? Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wynika, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a to oznacza, że jutro sklepy będą otwarte.
Zobacz wideo

Ustawa, która ogranicza handel w niedziele, weszła w życie w marcu ubiegłego roku. Mówi ona, że z roku na rok będzie coraz mniej niedziel handlowych, aż do ich całkowitej likwidacji. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, w tym roku - tylko raz w miesiącu, a w następnym niedziele handlowe wypadną tylko siedem razy w ciągu całego roku. Jeżeli nic się nie zmieni, ustawa o ograniczeniu handlu w końcu "wygasi" wszystkie niedziele handlowe.

Niedziele handlowe 2019. Kiedy kolejna niedziela handlowa?

Najbliższa niedziela handlowa wypada jutro, czyli 28 kwietnia. Tego dnia otwarte mogą być zarówno supermarkety, sklepy w galeriach handlowych, jak i niewielkie osiedlowe sklepiki. Kolejny raz zakupy w niedziele będziemy mogli zrobić dopiero pod koniec kolejnego miesiąca, a dokładniej - 26 maja.

Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziele handlowe 2019. Czy 28 kwietnia sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 4 razy 4

  Ale ulga że wlazłem na tę stronę, godzina 22 i już miałem lecieć wykupić pół sklepu żeby dożyć do poniedziałku, a tu taka niespodzianka, sklepy otwarte jutro, dziękuję Wam Piotrze Dudo, jedyny ZOMOwcu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego oraz Prawy i Sprawiedliwy Rządzie Najjaśniejszej IV Rzeczpospolitej, przyznajcie sobie wysokie premie bo Wam się należą za pokorę, pracę i umiar

 • babeczka

  Oceniono 3 razy 3

  Wystarczy zobaczyć na parkingu przed Galerią jakie jest zainteresowanie klientów gdy jest niedziela handlowa.
  Tłumy ludzi robią zakupy - szkoda tego niszczyć.

 • zawszedak111

  Oceniono 9 razy 3

  UZ, czy nie ma już dla ciebie ratunku!?
  Przestań się ośmieszać!

 • Oceniono 15 razy 3

  Jak to dobrze wstać przeczytać o handlowych lub niehandlowych niedzielach bezpośrednio przez zapewne już kierownika działu UZ, a nie tam jakiegoś uczniaka NPK. Brak jedynie informacji czy w niedzielę będzie obniżka 30% na jabłka w Biedronce!!

 • zawszedak111

  Oceniono 9 razy 1

  Najważniejsza wiadomość na stronie głównej portalu gazeta.pl to wypociny UZ-a o handlowych niedzielach.
  Żenada największa, jaką do tej pory widziałam.

 • dante_waw

  Oceniono 12 razy 0

  Inseminacja

  W hodowli owiec często stosowana jest sztuczna inseminacja maciorek. Wyniki są porównywalne do krycia naturalnego. Inseminacja zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób w stadzie maciorek oraz ogranicza koszty związane z utrzymywaniem przez cały rok tryka. Najczęściej stosuje się nasienie świeże, rzadziej konserwowane (np. mrożone). Mrożone nasienie umożliwia transport na duże odległości, bez konieczności przewozu tryka. Metodą wspomagającą inseminację, może być synchronizacja rui, która polega na podaniu (różną drogą) samicom progesteronu stymulującego produkcję komórek jajowych.

 • pit_444

  Oceniono 1 raz -1

  UZ na prezydenta. Subito!

 • glowny_pasazer

  Oceniono 5 razy -1

  Noż karwa... Nie mogłem się jednak oprzeć, żeby zobaczyć komentarze.
  Na szczęście mam blokery reklam, więc klik się nie liczy ;P

 • Oceniono 14 razy -2

  No to dzisiaj z mojego Lidla nie wyjdę, powiedziałem mojej Grażynie, że nawet poświęcę 45 zł na zakupy!!- będę bezlitosny!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX