Protest taksówkarzy na A2. Droga w kierunku Warszawy jest zablokowana. Korek na wiele kilometrów

Na autostradzie A2 na wysokości MOP Brwinów trwa protest taksówkarzy. Kierowcy zablokowali jezdnię na trasie w kierunku Warszawy.
Zobacz wideo

Jak podaje portal money.pl, po godzinie 14 w okolicach MOP Brwinów rozpoczął się strajk taksówkarzy. Protest ma być oddolną, niezapowiedzianą wcześniej akcją kierowców, którzy sprzeciwiają się nowelizacji ustawy o transporcie drogowym.

Protest taksówkarzy na A2 - kierowcy stoją w czterokilometrowym korku

Na autostradzie A2 drogę blokuje około 200 taksówek. Część protestujących musiała zostać w okolicach Brwinowa, ponieważ policja zablokowała wyjazd. Działania mają na celu uniemożliwienie wjazdu zbyt wielu taksówek na trasę w tym samym momencie oraz udrożnieniem lewego pasa autostrady. Utrudnienia pojawiają się na trasie w kierunku Warszawy. Samochody stoją w czterokilometrowym korku.

Strajkujący taksówkarze są niezadowoleni ze zmian w ustawie o transporcie drogowym, która zakłada m.in. zastąpienie kasy fiskalnej przez aplikacje mobilną. Ma to dotyczyć nie tylko korporacji ale też przewoźników nie posiadających licencji czyli Ubera lub Bolta. Według taksówkarzy nowe przepisy będą ułatwiały obejście przepisów. W środę komisje sejmowe odrzuciły postulaty zgłoszone przez taksówkarzy, odrzucono także wniosek o powołanie sejmowej podkomisji. 

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: