Protest taksówkarzy na A2. Droga w kierunku Warszawy jest zablokowana. Korek na wiele kilometrów

Na autostradzie A2 na wysokości MOP Brwinów trwa protest taksówkarzy. Kierowcy zablokowali jezdnię na trasie w kierunku Warszawy.
Zobacz wideo

Jak podaje portal money.pl, po godzinie 14 w okolicach MOP Brwinów rozpoczął się strajk taksówkarzy. Protest ma być oddolną, niezapowiedzianą wcześniej akcją kierowców, którzy sprzeciwiają się nowelizacji ustawy o transporcie drogowym.

Protest taksówkarzy na A2 - kierowcy stoją w czterokilometrowym korku

Na autostradzie A2 drogę blokuje około 200 taksówek. Część protestujących musiała zostać w okolicach Brwinowa, ponieważ policja zablokowała wyjazd. Działania mają na celu uniemożliwienie wjazdu zbyt wielu taksówek na trasę w tym samym momencie oraz udrożnieniem lewego pasa autostrady. Utrudnienia pojawiają się na trasie w kierunku Warszawy. Samochody stoją w czterokilometrowym korku.

Strajkujący taksówkarze są niezadowoleni ze zmian w ustawie o transporcie drogowym, która zakłada m.in. zastąpienie kasy fiskalnej przez aplikacje mobilną. Ma to dotyczyć nie tylko korporacji ale też przewoźników nie posiadających licencji czyli Ubera lub Bolta. Według taksówkarzy nowe przepisy będą ułatwiały obejście przepisów. W środę komisje sejmowe odrzuciły postulaty zgłoszone przez taksówkarzy, odrzucono także wniosek o powołanie sejmowej podkomisji. 

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (79)
Protest taksówkarzy na A2. Droga w kierunku Warszawy jest zablokowana
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 31 razy 21

  Brawo, panowie taksówkarze. Więcej takich akcji. Każda napędza klientów Uberowi. ja wiem na pewno, że po takiej zagrywce jak blokowanie autostrady i utrudnianie życia zwykłym ludziom NIGDY W ŻYCIU więcej nie wsiądę do taksówki.

  Obyście wszyscy zbankrutowali.

 • zraluk7

  Oceniono 21 razy 15

  I gdzie jest teraz silne państwo pis? Silne wobec niepełnosprawnych. Słabe wobec mafii złotówkarzy.

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 15 razy 11

  biedne te cierpy.
  ciągle tylko wiatr w oczy i piasek w tryby.
  tak mi ich żal, że ZAWSZE wybieram Ubera.

 • sparrow88

  Oceniono 16 razy 8

  złotówy płaczą bo pojawiła się konkurencja która chamsko nie doi ludzi, prawie jest mi ich zal.

 • test131313

  Oceniono 11 razy 7

  Strajk chyba trzeba zgłosić. Zdaje się, że policja spokojnie może wlepić 200 mandatów za blokowanie autostrady.

 • bart5554

  Oceniono 18 razy 6

  Uber jest ok. Jest wolny rynek. Skoro firma oferuje przejazdy 2-3 razy tańsze, niż taksówki i nadal się opłaca to znaczy, że taksówkarze mogą zejść z cen.

  Jedyne, czego należy dopilnować to to, by Uber płacił swoje podatki W POLSCE, czyli tu, gdzie następuje transakcja płatności a nie w jakimś innym kraju europejskim.

 • an_2_rez

  Oceniono 8 razy 4

  Czemu sobie te lenie (bo praca na taksówce jak to mawiają jest lżejsza od snu) sami sobie nie zrobią swojego polo ubera czy coś? A... Nie da się bo w uberze płaci się za kurs z punktu A do punktu B za z góry ustaloną cenę i nie można naciągnąć klienta na kurs np. okrężną drogą. U złotówy to nie przejdzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX