Lubelskie: Pożar w lesie pod Annopolem. Strażacy znaleźli spalony samochód i zwłoki

Tragedia pod Annopolem w województwie lubelskim. Podczas gaszenia pożaru w lesie we wsi Grabówka strażacy znaleźli spalony samochód i zwłoki mężczyzny.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę 24 kwietnia we wsi Grabówka w powiecie kraśnickim. Po godzinie 15:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o ogniu zaprószonym w pobliskim lesie. Kiedy przyjechali na miejsce zdarzenia, okazało się, że pożar jest niewielki - płonęła tylko ściółka leśna.

Podczas akcji gaśniczej funkcjonariusze straży pożarnej znaleźli spalony samochód marki Toyota Yaris oraz zwłoki człowieka. Ofiara to 75-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa mazowieckiego. Okoliczności jego śmierci badają śledczy pod nadzorem prokuratury.

Spalony samochód w Annopolu. W Polsce szaleją pożary. RCB apeluje o ostrożność w lasach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, że niemal w całym kraju utrzymuje się duże lub średnie zagrożenie pożarowe. Jest bardzo sucho, a najczęstszymi przyczynami pożarów lasów jest nieostrożność osób dorosłych, którzy wyrzucają w lesie zapałki oraz niedopałki papierosów. Bardzo duże zagrożenie pożarowe odnotowuje się pasie województw centralnych oraz na zachodzie kraju. Niskie zagrożenie pożarowe jest dziś jedynie w południowej części Podlasia.

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (5)
Lubelskie. Pożar w lesie pod Annopolem. Strażacy znaleźli spalony samochód i zwłoki
Zaloguj się
 • zubur

  Oceniono 4 razy 2

  Wystarczy stanąć samochodem nad suchą trawą - od rozgrzanego katalizatora pali się natychmiast. Znam osobiście kilka takich przypadków wśród moich znajomych - na szczęście wyszli żywi.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 3 razy 1

  powinin być zakaz wstepu do lasu i mandaty, tylko surowe kary nauczą tych tluków

 • strach_sie_bac

  Oceniono 7 razy 1

  Zapewne dziadek miał wypadek, stracił przytomność, iskra wystarczyła, podpaliła się ściółka i tragedia gotowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX