Waszczykowski mówi o gehennie w samolocie, twierdzi, że siedział po turecku. LOT odpowiada dyplomacie

- Trudno lecieć w garniturze i z teczką pełna dokumentów siedząc po turecku - tłumaczy się Waszczykowski, który dzień wcześniej żalił się, że leciał do Brukseli w "skandalicznych warunkach". Były szef MZS wyjaśnił, co było przyczyną jego rozgoryczenia, tymczasem LOT zapewnia, że dba o komfortową i bezpieczną podróż swoich klientów.
Zobacz wideo

Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski za sprawą jednego wpisu z jego podróży do Brukseli dostarczył rozrywki niezliczonym internautom.

Waszczykowski skarży się na "skandaliczne warunki lotu"

Wszystko dzięki temu, że dyplomata poskarżył się na warunki, w jakich musiał lecieć. - Dziś na rejsowy lot do Brukseli LOT podstawił samolot tanich linii litewskich Get Jet. Skandaliczne warunki lotu dla osób, które nie lecą tam na wakacje, lecz do pracy - napisał udręczony Waszczykowski.

- Może wyborcy powinni oszczędzić Panu Ministrowi tych katuszy? - zapytał drwiąco Radosław Sikorski. Politycy nie od dziś nie przepadają za sobą nawzajem. Ostatnio sprzeczali się o książkę Sikorskiego, w której krytykuje on politykę byłego ministra spraw zagranicznych PiS.

Waszczykowski tłumaczy, co go boli, LOT odpowiada 

Sprawa samolotowej gehenny Waszczykowskiego nie ucichła. Dyplomata opublikował kolejny wpis w tej kwestii, w którym wyjaśnia istotę swojej trudności. - I po co to szydzenie? Nikt na tej trasie urzędników nie oczekuje luksusów. Ale trudno lecieć w garniturze i z teczką pełna dokumentów siedząc po turecku w samolocie przystosowanym dla wycieczek wakacyjnych. I tylko tyle, i po co ta debata polityczna? - żali się Waszczykowski.

Sprawę feralnej podróży byłego ministra w oficjalnym oświadczeniu skomentowały Polskie Linie Lotnicze LOT. - Polskie Linie Lotnicze LOT w zastępstwie pięciu uziemionych Boeingów 737 MAX 8 wynajmują cztery samoloty z rodziny Boeing 737: dwa samoloty B737-800 ze 189 miejscami na pokładzie i dwie maszyny B737-400 mogące zabrać na pokład 168 pasażerów - tłumaczy Jakub Panek, ekspert ds. PR LOT-u.

- Naszym priorytetem jest utrzymanie siatki połączeń i realizacja zaplanowanych lotów. Mimo że wynajmowane przez nas samoloty są maszynami wcześniejszej od B737 MAX 8 generacji, to pozwalają zaoferować naszym Pasażerom komfortową i bezpieczną podróż - zapewnia.

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (386)
Waszczykowski mówi o gehennie w samolocie, twierdzi, że siedział po turecku. LOT odpowiada dyplomacie
Zaloguj się
 • sluchaj_bej

  Oceniono 124 razy 120

  Niech sie Waszczu cieszy, ze obok niego nie siedzial Sakiewicz, a przed nim Szydlo z rozlozonym oparciem, bo sie nalezy.

 • figa.7

  Oceniono 71 razy 65

  Mógł polecieć samochodem jak Hofman i spółka.

 • stachkaz47

  Oceniono 58 razy 56

  Jak on mógł siedzieć po turecku na fotelu -nie pojęte!.
  Może on leciał na latajacym dywanie.
  Tam się siedzi po turecku.

 • justas32

  Oceniono 62 razy 56

  Ten człowiek kompromituje Polskę. Kto mu płaci za przeloty samolotem ? My ...

 • acide94

  Oceniono 50 razy 48

  Taki mąż stanu jak Waszczykowski, taki mądry człowiek z teczką pełną konstruktywnej, europejskiej polityki powinien latać wojskowym CASA, jak ongiś Beata Szydło do Brzeszcz co piątek na weekend, plus wszystkie święta religijne.

 • brods

  Oceniono 55 razy 47

  burak z tego waszczykowskiego ........ , siedział po turecku na normalnym fotelu..... , ale ći z PISu już tak mają.....

 • strach_sie_bac

  Oceniono 51 razy 47

  "Waszczykowski mówi o gehennie w samolocie, twierdzi, że siedział po turecku"

  Co z niego za patryjota wyklęty i niezłomny, po turecku siedział... "prawdziwi polacy" siedzą wyłącznie po narodowemu :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX