Pogoda na dziś - piątek 26 kwietnia. Meteorolodzy zapowiadają 29 stopni i burze dla zachodniej Polski

Pogoda na dziś - piątek 26 kwietnia. Meteorolodzy zapowiadają kolejny dzień ze słoneczną pogodą. Większe zachmurzenia oraz burze prognozowane są dopiero pod wieczór i tylko dla zachodnich województw.
Zobacz wideo

Dziś synoptycy zapowiadają głównie słoneczną pogodę. Deszcz padać będzie jedynie w Suwałkach, Koszalinie, Szczecinie i Zielonej Górze. Na południu Polski prognozowane są silniejsze porywy wiatru.

Temperatura. Kolejny dzień słonecznej i ciepłej pogody. Termometry pokażą od 23 do 29 stopni

Na piątek meteorolodzy zapowiadają wysokie temperatury - największe wartości pokażą termometry we Wrocławiu i Opolu, gdzie według prognoz może być nawet 29 stopni. Równie ciepło będzie w Zielonej Górze, Katowicach, Krakowie i Warszawie, gdzie prognozowanych jest 27 stopni. Najmniejszy wzrost temperatury zapowiadany jest dla Gdańska oraz Koszalina i Suwałk, gdzie będzie od 23 do 24 stopni. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 25 do 26 stopni.

Pogoda na dziś - 26 kwietniaPogoda na dziś - 26 kwietnia gazeta.pl

Opady. Wieczorem większe zachmurzenia, na zachodzie synoptycy zapowiadają burze

Meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane w ciągu dnia, wieczorem wzrastające do dużego, zwłaszcza na zachodzie kraju. Deszcz prognozowany jest dla Suwałk i Koszalina, z kolei w województwach zachodniopomorskim oraz lubuskim pojawią się burze. W pozostałych regionach synoptycy nie zapowiadają żadnych opadów. Bezchmurne niebo i dużo słońca czeka tego dnia mieszkańców południowej Polski. W centrum i na wschodzie kraju wiatr słaby i umiarkowany. Silniejsze porywy wiatru prognozowane są na południu kraju: w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim wiać będzie z prędkością do 70 km/h. W Tatrach wiatr osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę. W czasie burz, które przejdą od Niziny Szczecińskiej po Ziemię Lubuską należy spodziewać się wiatru w porywach do 65 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na dziś - piątek 26 kwietnia. Meteorolodzy zapowiadają 29 stopni i burze dla zachodniej Polski
Zaloguj się
  • wojtek1506

    Oceniono 2 razy 0

    W sobotę od 18,00 burzo zabiegi na niebie ,wzmożona aktywność Szambo-jetów , rozsiewanie markowych produktów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX