Pogoda na majówkę 2019. W połowie długiego weekendu pogoda wyraźnie się zmieni

Pogoda na majówkę. Długi weekend majowy kojarzy się przede wszystkim ze słoneczną pogodą, grillowaniem oraz pieszymi i rowerowymi wycieczkami. Czy podczas majówki 2019 pogoda będzie nam dopisywać?
Zobacz wideo

Ze wstępnych prognoz na majówkę 2019 wynika, że na początku kolejnego miesiąca Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, który przyjdzie do nas znad Skandynawii, Białorusi i Rosji. Wyż ten przyniesie suche powietrze oraz niewysokie temperatury. 

Pogoda na majówkę 2019. Pierwsze dni ciepłe i słoneczne, ostatnie - burzowe i pochmurne

Meteorolodzy prognozują, że pierwsze dni majówki będą słoneczne i stosunkowo ciepłe. 1 maja zachmurzenie będzie nieduże, a termometry wskażą od 17 stopni na południowym wschodzie do 20 stopni na północnym zachodzie. 2 maja również będzie ciepły i słoneczny. Chmur będzie niewiele, jednak na Podlasiu i południu Polski mogą przynieść przelotne opady deszczu. Termometry wskażą od 18 stopni w Białymstoku do 21 stopni w Szczecinie. 3 maja wciąż będzie ciepły, ale przelotne deszcze pojawią się na całej wschodniej ścianie kraju. W najcieplejszym momencie dnia temperatura osiągnie wartość od 18 stopni na Podlasiu do nawet 25 stopni na Dolnym Śląsku. 

W weekend 4-5 maja pogoda znacznie się pogorszy. Wciąż będzie ciepło, ale nad Polską przejdą gwałtowne burze. W sobotę wciąż będzie ciepło, jednak w niedzielę temperatura wyraźnie spadnie. W ostatni dzień majowego weekendu termometry wskażą od  od 13 stopni na Podlasiu do 19 stopni na Podkarpaciu.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: