Nazwa podmiotu? Ojciec. Funkcja? Ważna. Zgłoszenia na "okrągły stół" na Narodowym

Kto mógł zgłosić się na "okrągły stół" ws. oświaty? W zasadzie każdy. Udowodnił to były redaktor naczelny Bankier.pl Przemysław Barankiewicz, który zgłosił się tam jako "ojciec", a swoją funkcję określił jako "ważna".
Zobacz wideo

W piątek 25 kwietnia na Stadionie Narodowym odbędzie się "okrągły stół" w sprawie oświaty. Wiadomo już, że nie pojawią się na nim przedstawiciele ZNP i FZZ, na pewno nie zabraknie strony rządowej. Wszystko zacznie się o godz. 12, jak informował dzisiaj szef KPRM Michał Dworczyk, w "okrągłym stole" weźmie udział 80 osób.

Poza tym można było zgłaszać się jako obserwator spotkań, który weźmie udział w spotkaniach, jednak nie zabierze głosu w dyskusji. Jeszcze we wtorek wieczorem takich osób było 900. Nie wiadomo, ile jest obecnie, ale rejestracja kończy się o godz. 20

Ponieważ zgłaszać mógł się każdy, zrobił to również Przemysław Barankiewicz, były redaktor naczelny serwisu Bankier.pl, który pochwalił się na Twitterze swoją gotowością do wzięcia udziału w spotkaniach. Opisał, że występuje o udział w "okrągłym stole" jako "inny podmiot" i zamierza przysłuchiwać się debatom o jakości edukacji.

Najważniejsze są jednak dwie ostatnie części formularza. Barankiewicz zgłosił się jako "ojciec", a gdy przyszło do wskazania funkcji, jaką pełni, wpisał po prostu: "ważna".

W piątek w Agorze odbędzie się charytatywny koncert Waldemara Malickiego - cały dochód będzie przeznaczony na Fundusz Strajkowy dla nauczycieli. Tu można kupić bilety >>

Więcej o: