Paczków. Koparka przygniotła 46-letniego mężczyznę. Nie udało się go uratować

W miejscowości Paczków doszło do tragicznego wypadku na budowie. Mężczyzna został najpierw uderzony przez koparkę, a następnie przez nią przygnieciony. Pomimo natychmiastowej reanimacji, poszkodowanego nie udało się uratować.

W Paczkowie w województwie opolskim doszło w środę do wypadku na terenie, na którym trwa właśnie przebudowa miejskiego rynku. 

Paczków. Mężczyzna zginął pod koparką 

Jak informuje rmf24.pl, w wyniku wypadku zmarł 46-letni mężczyzna. Został "potrącony" przez pracującą tam koparkę. Gdy koparka wykonywała obrót, mężczyzna został uderzony przez wystającą część maszyny, a następnie przygnieciony. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna nie pracował przy remoncie i po prostu wszedł na jej teren, aby się przyjrzeć. Do uderzenia najprawdopodobniej doszło, ponieważ operator koparki nie zauważył stojącego za nią mężczyzny. 46-latkowi próbowano pomóc i natychmiast wykonano resuscytację, ale poszkodowanego nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł na miejscu. 

Policja będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze mają skupić się m.in. na ustaleniu, czy teren, na którym trwały prace był odpowiednio zabezpieczony. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Paczków. 46-letni mężczyzna przygnieciony przez koparkę. Nie udało się go uratować
Zaloguj się
 • Sza Man

  Oceniono 6 razy 6

  Pewnie był zakaz wstępu na teren budowy, ale u nas takie rzeczy są po to, żeby mieć je gdzieś. Trochę jak z ruchem drogowym.

 • rr-ss

  Oceniono 2 razy 2

  przygodny?, czy może nie posiadający umowy o pracę?

 • andgad

  Oceniono 2 razy 0

  Poczekajcie na ustalenia i nie gdybajcie bo robicie ludziom krzywdę!!!

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 0

  Nie chciało się wydać paru złotych na ogrodzenie i oznakowanie terenu budowy.
  A durna mameja wlazła w zasięg pracy maszyny.
  Następnym razem jakaś niedojda wlezie na instalację wysokiego napięcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX