Wilga. 91-latek wymusił pierwszeństwo i uderzył w dwa auta. On i jego 87-letnia pasażerka w szpitalu

Wypadek w Wildze pod Garwolinem. 91-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w dwa samochody - najpierw w jadącą skodę, a później w stojącą po drugiej stronie skrzyżowania mercedesa. 91-latek i jego 87-letnia pasażerka trafili do szpitala.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło we wsi Wilga pod Garwolinem (woj. mazowieckie) około godziny 11 w środę. Jak podaje lokalny portal eGarwolin.pl, dwa auta osobowe zderzyły się skrzyżowaniu dróg DK 76 i DW 801. 

Wilga. 91-latek wymusił pierwszeństwo i doprowadził do wypadku

W wypadku uczestniczyły trzy auta osobowe - jedno z nich - samochód marki Volkswagen Polo - prowadził 91-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do wypadku mogło dojść, ponieważ 91-latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej (od strony miejscowości Pilawa) nie ustąpił pierwszeństwa. Uderzył w prawidłowo jadącą od strony Warszawy skodę, a następnie zahaczył jeszcze w mercedesa, który czekał na drodze podporządkowanej z drugiej strony. Policja ustaliła, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. 

W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby - obie jechały volkswagenem. To 91-letni kierowca i 87-letnia pasażerka, którzy trafili do szpitala. 

Więcej o: