Na molo w Sopocie wylądował samolot. Za sterami siedział Łukasz Czepiela

Dziś o poranku na molo w Sopocie wylądował samolot. Pilotem był Łukasz Czepiela - jeden z najlepszych na świecie pilotów wyścigowych. Było to pierwsze lądowanie samolotu na molo w Sopocie w historii.
Zobacz wideo

Lądowanie samolotu na molo w Sopocie było inauguracją sezonu, który dla sopockiego molo rozpocznie się w najbliższą sobotę, czyli 27 kwietnia. Turyści, którzy spacerowali wzdłuż wybrzeża dzisiaj rano, mogli być zaskoczeni, kiedy zobaczyli lądujący samolot, który ledwo mieści się na pomoście. 

Lądowanie samolotu na molo w Sopocie. Łukasz Czepiela zainaugurował sezon

Pilotem samolotu, który wylądował na molo w Sopocie jest Łukasz Czepiela. Na co dzień pracuje jako pilot lotów pasażerskich, ale jest także mistrzem świata w zawodach Red Bull Air Race World Championship. Mimo wieloletniego doświadczenia w lataniu samolotami, lądowanie na molo w Sopocie było dla Czepieli wyzwaniem. Najtrudniejszym elementem lądowania była próba zmieszczenia się na wąskim pomoście.

Samolot ma bardzo dużą powierzchnię boczną i jest bardzo lekki. Na molo bardzo często występuje boczny wiatr. Mieliśmy tylko półtora metra zapasu od linii centralnej, także margines był niewielki, ale udało się zrobić wszystko bezpiecznie. Włożyłem w to lądowanie i przygotowanie się do niego dużo przygotowań. Trenowałem na różnych lotniskach i cieszę się, że projekt tak fajnie się udał" - powiedział Łukasz Czepiela, w wypowiedzi dla firmy Red Bull.

Więcej o: