Pogoda na dziś - czwartek 25 kwietnia. W całym kraju termometry pokażą dziś ponad 20 stopni

Pogoda na dziś - czwartek 25 kwietnia. Synoptycy zapowiadają bardzo słoneczny dzień zwłaszcza na zachodzie kraju. Na wschodzie możliwe są większe zachmurzenia oraz lokalne deszcze i burze.
Zobacz wideo

Dziś temperatura we wszystkich regionach przekroczy 20 stopni. W większości kraju będzie bardzo słonecznie, tylko w centrum i na wschodzie Polski możliwe lokalne opady deszczu i burze

Temperatura. Na południowym zachodzie kraju meteorolodzy zapowiadają 26 stopni

Dziś termometry w całym kraju pokażą w ciągu dnia ponad 20 stopni. Najwyższe wartości zapowiadane są dla Wrocławia, Zielonej Góry i Szczecina, tam będzie aż 26 stopni. Jeden stopień mniej zapowiadany jest dla województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego. Na wschodzie kraju termometry pokażą od 23 do 24 stopni. W Suwałkach i Zakopanem temperatura wzrośnie do maksymalnie 21 stopni.

Pogoda na dziś - 25 kwietniaPogoda na dziś - 25 kwietnia gazeta.pl

Opady. Na wschodzie i w centrum Polski możliwe burze

W dzień w całym kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, dopiero wieczorem na wschodzie i północy Polski należy spodziewać się większego zachmurzenia. W województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. Najbardziej słoneczna pogoda prognozowana jest dla województwa lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego, gdzie przez cały dzień niebo będzie bezchmurne. Zapowiadany jest wiatr słaby i umiarkowany. Silniejsze porywy wiatru pojawią się nad morzem i w Karpatach, gdzie wiać będzie z prędkością kolejno do 60 i 90 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: