Warszawa. Ruszyła manifestacja wyrażająca wsparcie dla strajkujących nauczycieli

24 kwietnia to już 17 dzień strajku nauczycieli. Popierający protest ludzie zmierzają przed Sejm i siedzibę MEN.
Zobacz wideo

Rozpoczęła się kolejna manifestacja ws. podwyżek dla nauczycieli. Około godziny 9:00 protestujący ruszyli ulicami Warszawy, startując z Ronda Dmowskiego i kierując się w stronę siedziby Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzisiejsza manifestacja organizowana jest przez osobę prywatną i ma na celu wsparcie dla strajku nauczycieli - informuje Onet.pl, powołując się na słowa rzecznika stołecznego ratusza Kamila Dąbrowy.  Manifestujący niosą transparenty z hasłami "Politycy do tablicy", "P. Anno! Nie jedź do Brukseli - zostań dla IDEI" czy "Edukacja + Godność = Przyszłość". 

Strajk nauczycieli. ZNP i FZZ nie przystąpią do "Okrągłego stołu"

Przypomnijmy, że strajk nauczycieli trwa już 17 dni. Premier Mateusz Morawiecki zaproponował, żeby 26 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się tzw. "Okrągły stół" w sprawie oświaty, jednak Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych zapowiedziały, nie wezmą w nim udziału. 

- Oczekujemy, że to będzie poważna, ekspercka debata organizowana pod auspicjami Pana Prezydenta w ramach Rady Dialogu Społecznego - powiedział Sławomir Broniarz, informując o nieprzystąpieniu ZNP do "Okrągłego stołu".

Strajk nauczycieli. Co z maturami? OMKS apeluje o powołanie rad klasyfikacyjnych

Wciąż nie wiadomo, czy tegoroczne matury odbędą się bez przeszkód. W środę Ogólnopolski Międzyszkolny  Komitet Strajkowy zaapelowali do dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych o jak najszybsze zwoływanie pedagogicznych rad klasyfikacyjnych. Mimo to rząd przygotowuje "plan awaryjny". Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na dzisiejszej Radzie Ministrów specjalnego projektu nowelizacji prawa oświatowego. Pozwoli na to, aby wszyscy maturzyści przystąpili do egzaminów, bez względu na to, czy w szkołach zostaną zwołane rady klasyfikacyjne. 

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: