Warszawa. Ruszyła manifestacja wyrażająca wsparcie dla strajkujących nauczycieli

24 kwietnia to już 17 dzień strajku nauczycieli. Popierający protest ludzie zmierzają przed Sejm i siedzibę MEN.
Zobacz wideo

Rozpoczęła się kolejna manifestacja ws. podwyżek dla nauczycieli. Około godziny 9:00 protestujący ruszyli ulicami Warszawy, startując z Ronda Dmowskiego i kierując się w stronę siedziby Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzisiejsza manifestacja organizowana jest przez osobę prywatną i ma na celu wsparcie dla strajku nauczycieli - informuje Onet.pl, powołując się na słowa rzecznika stołecznego ratusza Kamila Dąbrowy.  Manifestujący niosą transparenty z hasłami "Politycy do tablicy", "P. Anno! Nie jedź do Brukseli - zostań dla IDEI" czy "Edukacja + Godność = Przyszłość". 

Strajk nauczycieli. ZNP i FZZ nie przystąpią do "Okrągłego stołu"

Przypomnijmy, że strajk nauczycieli trwa już 17 dni. Premier Mateusz Morawiecki zaproponował, żeby 26 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się tzw. "Okrągły stół" w sprawie oświaty, jednak Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych zapowiedziały, nie wezmą w nim udziału. 

- Oczekujemy, że to będzie poważna, ekspercka debata organizowana pod auspicjami Pana Prezydenta w ramach Rady Dialogu Społecznego - powiedział Sławomir Broniarz, informując o nieprzystąpieniu ZNP do "Okrągłego stołu".

Strajk nauczycieli. Co z maturami? OMKS apeluje o powołanie rad klasyfikacyjnych

Wciąż nie wiadomo, czy tegoroczne matury odbędą się bez przeszkód. W środę Ogólnopolski Międzyszkolny  Komitet Strajkowy zaapelowali do dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych o jak najszybsze zwoływanie pedagogicznych rad klasyfikacyjnych. Mimo to rząd przygotowuje "plan awaryjny". Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na dzisiejszej Radzie Ministrów specjalnego projektu nowelizacji prawa oświatowego. Pozwoli na to, aby wszyscy maturzyści przystąpili do egzaminów, bez względu na to, czy w szkołach zostaną zwołane rady klasyfikacyjne. 

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (94)
Warszawa. Ruszyła manifestacja wyrażająca wsparcie dla strajkujących nauczycieli
Zaloguj się
 • as-zalogowany

  Oceniono 23 razy 15

  Niestety, p. Anna jest członkiem partii przesuniętym z ramienia na czoło i będzie musiała jechać do Brukseli, by godnie reprezentować nasz naród i dbać, abyśmy wstali z kolan.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 25 razy 11

  Morawiecki i Gowin liczą na to, ze w piątek da sie zapędzić niepokornych i gorszy sort na stadion i tam ...
  szpaler o którym Jakibylejaki marzy

 • remo29

  Oceniono 29 razy 9

  Kilka minut i już kuzynki i kuzyni za 2 zeta się pojawili ;)

 • central2

  Oceniono 8 razy 6

  Rozumiem, że strajkujący nauczyciele są w tym czasie na urlopie. Jednak przebywanie zbyt długo na nieautoryzowanym urlopie skutkuje wypowiedzeniem.

 • grudniowy13

  Oceniono 14 razy 6

  Faszyzm się odradza na naszych oczach.

 • gazeciak_pl

  Oceniono 24 razy 6

  W 100% popieram strajk nauczycieli. Pracują za niegodziwe wynagrodzenia. Ilość nerwów jakie muszą znieść, żeby ogarnąć rozbrykaną młodzież jest nieporównywalna. Dopiero teraz - przy strajku - naród dostrzega, jaką ważną rolę pełnią w Państwie.

 • euro67

  Oceniono 12 razy 4

  Nauczyciele, pokazcie wreszcie wasze PITy bo teraz zupelnie juz wam nie wierze!

 • sleza666

  Oceniono 9 razy 3

  Nie walczcie o procentowe podwyżki,walczcie o podwyżki kwotowe ! Podwyżki procentowe to korzyść dla dobrze zarabiających,dla słabo uposażonych to porażka.Ten co zarabia 5000 dostanie 1500 a ten co 1500 dostanie 450!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX