Odszkodowanie dla Tomasza Komendy. Pokrzywdzony nie chce by sprawą zajmował się sąd we Wrocławiu

Sąd Najwyższy podejmie decyzję dotyczącą tego, który sąd zajmie się postępowaniem w sprawie odszkodowania dla Tomasza Komendy. Niesłusznie skazany za zabójstwo mężczyzna nie chciał, by jego sprawą zajmowali się sędziowie z Wrocławia.
Zobacz wideo

W rozmowie wp.pl prawnik Komendy Zbigniew Ćwiąkalski zaznacza, że wśród sędziów, którzy mogliby zostać wylosowani do prowadzenia sprawy dotyczącej odszkodowania dla pokrzywdzonego jest sędzia, który niesłusznie skazał Tomasza Komendę za zbrodnię, której nie popełnił. Wniosek o zmianę składu sędziowskiego wpłynął już do Sądu Okręgowego we Wrocławiu, który zwrócił się w tej sprawie do Sądu Najwyższego.

Sprawa odszkodowania dla Tomasza Komendy. Decyzję o rozpoczęciu rozprawy podejmie Sąd Najwyższy

Teraz Sąd Najwyższy zadecyduje, który sąd zajmie się sprawą o odszkodowanie i zadośćuczynienie dla Tomasza Komendy. Mężczyzna został skazany na 25 lat za zabójstwo, którego nie popełnił: w więzieniu spędził część kary: 18 lat. Teraz domaga się zadośćuczynienia w wysokości jednego miliona złotych za każdy rok pozbawienia wolności. Dodatkowo Komenda wnioskuje o odszkodowanie w wysokości 811, 5 tysięcy złotych.

Tomasz Komenda został skazany na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty K. W więzieniu spędził 18 lat - dopiero po tym czasie został oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Obecnie prowadzone jest śledztwo w sprawie niesłusznego skazania mężczyzny. Śledczy zebrali już blisko 100 tomów dowodów, dodatkowo przesłuchane zostaną osoby, które przebywały w więzieniu razem z Komendą oraz ponownie przebadane dowody, które doprowadziły do niesłusznego skazania mężczyzny.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (15)
Odszkodowanie dla Tomasza Komendy. Pokrzywdzony nie chce by sprawą zajmował się sąd we Wrocławiu
Zaloguj się
 • walsmet

  Oceniono 14 razy 10

  Pierwszy na liście Kaczyński Lech, to za jego sprawą doszło do tej szopki sądowej.

 • mohyl

  Oceniono 1 raz 1

  a bogaci to kto ? ci pracowici ? ZDOLNI ? Z POMYSŁAMI NAZYCIE I BIZNES ?

 • adi233

  Oceniono 13 razy -1

  Wystarczyło, aby w Polsce 1989 tak jak w Skandynawii bogaci zgodzili się płacić wyższe podatki na lepsze usługi publiczne i socjal i żadnych PiSów i narodowców by nie było. A w Polsce bogaci to straszne samoluby, interesuje ich tylko czubek własnego nosa, najlepiej dać raz na rok na WOŚP a potem zdziwienie skąd tyle glosów na PiS i faszystów jak w Niemczech 1933. Jak zwykle lewica miała rację, że polityka neoliberalna i brak socjalu doprowadzi do tego co jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX