Straż pożarna usuwa skutki wichur. Pięć tysięcy interwencji w środę

Silny wiatr, który wczoraj dawał się we znaki niemal w całym kraju, spowodował wiele zniszczeń. Wichury łamały drzewa, uszkadzały dachy i linie energetyczne. Funkcjonariusze straży pożarnej interweniowali w środę prawie pięć tysięcy razy
Zobacz wideo

Wichury przechodzące nad Polską połamały tysiące drzew, które blokowały wiele dróg i torów kolejowych. Silny wiatr uszkodził także dachy w ponad 400 budynkach na terenie całego kraju. Lekko ranne zostały dwie osoby. 

Silny wiatr w Polsce. Strażacy interweniowali ponad pięć tysięcy razy

Rzecznik komendanta Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że do północy strażacy w całym kraju zanotowali prawie pięć tysięcy interwencji, z czego dwa tysiące sto wyjazdów było bezpośrednio związane z silnym wiatrem. Najwięcej interwencji straży pożarnej odnotowano w województwach mazowieckim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Działania strażaków związane były głównie z usuwaniem zalegających na drogach połamanych drzew.

Rzecznik komendanta głównego PSP przestrzegł także, że ciepła pogoda i silny wiatr powodują wzrost zagrożenia pożarowego. Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia jest w lasach na terenie prawie całego kraju. Wczoraj strażacy gasili ponad 360 pożarów lasu. 

Przed nami kolejne wichury. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w czterech województwach

Prognoza pogody przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazuje, że dzisiejszy dzień również będzie wietrzny. Ostrzeżenia I stopnia przed silnym wiatrem wydano dla województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Dla północno-wschodniej części kraju prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, który w porywach będzie osiągał prędkość do 75 km/h.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemiiDziałajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii Fot. greenpeace.pl

Więcej o: