Nauczyciele, rodzice i Ormianie. Cztery manifestacje w centrum Warszawy. Duże utrudnienia

W środę mieszkańcy Warszawy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu. Przez miasto przejdą aż cztery manifestacje. Na czas zgromadzeń niektóre linie komunikacji miejskiej będą zmienione, a samochody zostaną skierowane na objazdy.
Zobacz wideo

Utrudnienia w Warszawie potrwają przez cały dzień - najwięcej utrudnień czeka na kierowców i pasażerów komunikacji w Śródmieściu. Protestować będą m.in. nauczyciele, rodzice i Ormianie.

Marsz w Warszawie. 24 kwietnia będą duże utrudnienia

Pierwsza manifestacja zacznie się o godzinie 9. Wezmą w niej udział osoby wspierające strajkujących nauczycieli. Protestujący zbiorą się na rondzie Dmowskiego i ruszą przed siedzibę Ministerstwa Edukacji Narodowej w alei Szucha. Marsz przejdzie trasą: Al. Jerozolimskie, rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, J. Matejki przed Sejm RP i dalej ulicami: Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu, al. J. Ch. Szucha.

Ratusz informuje, że w przypadku zablokowania przejazdu komunikacja miejska może zostać skierowana na objazdy. Tramwaje linii 7, 22 i 25 pojadą ulicą Towarową, mostem Śląsko-Dąbrowskim i aleją "Solidarności". Linie 9 i 24 po stronie Śródmieścia będą kończyły trasę na placu Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej tramwaje tych linii pojadą al. Zieleniecką, Targową i Ratuszową do pętli Ratuszowa-ZOO. Linie: 4, 15, 18 i 35 będą kursowały objazdem ulicami: Nowowiejska, al. Niepodległości, Chałubińskiego, al. Jana Pawła II.

Manifestacja przez Ambasadą Turcji i przemarsz rodziców

Druga manifestacja odbędzie się przez Ambasadą Turcji przy ulicy Rakowieckiej 19. Członkowie zgromadzenia zbiorą się tam, aby jak co roku upamiętnić ludobójstwo Ormian.To rzeź dokonana przez Turków, która w latach 1915-1917 pochłonęła życie półtora miliona ludzi. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do 10:30. Ratusz ostrzega, że w przypadku braku możliwości przejazdu autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Kolejny przemarsz jest związany z Dniem Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Rozpocznie się około godziny 11.45 przed Trybunałem Konstytucyjnym przy al. Szucha. Jego uczestnicy przejdą trasą: al. Szucha, pl. Na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Rozbrat, Przemysłowa, Koźmińska, Fabryczna, Rozbrat, Myśliwiecka, Górnośląska, Wiejska, Matejki, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, pl. Krasińskich, Świętojerska, gen. W. Andersa i al. "Solidarności".

Zakończenie zgromadzenia zaplanowane jest dopiero na godzinę 19 przed siedzibą Rzecznika Praw Obywatelskich. Wcześniej manifestujący będą się zatrzymywać m.in. przed Trybunałem Konstytucyjnym, Ministerstwem Sprawiedliwości, siedzibą Rzecznika Praw Dziecka, Sejmem i Senatem, Pałacem Prezydenckim oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

To nie koniec przemarzy. O godzinie 14 przed pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich Krasińskich rozpocznie się tajemniczy przemarsz - na razie nie wiadomo, kto i w jakim celu go organizuje. Jego uczestnicy przejdą ulicami: Miodowa, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat przed pomnik Mikołaja Kopernika. Zgromadzenie ma zakończyć się około godziny 17.

Dokładne zmiany dotyczące komunikacji miejskiej można prześledzić na stronie internetowej ZTM.

----

EKOROLNICTWO:

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o: