Nauczyciele, rodzice i Ormianie. Cztery manifestacje w centrum Warszawy. Duże utrudnienia

W środę mieszkańcy Warszawy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu. Przez miasto przejdą aż cztery manifestacje. Na czas zgromadzeń niektóre linie komunikacji miejskiej będą zmienione, a samochody zostaną skierowane na objazdy.

Utrudnienia w Warszawie potrwają przez cały dzień - najwięcej utrudnień czeka na kierowców i pasażerów komunikacji w Śródmieściu. Protestować będą m.in. nauczyciele, rodzice i Ormianie.

Marsz w Warszawie. 24 kwietnia będą duże utrudnienia

Pierwsza manifestacja zacznie się o godzinie 9. Wezmą w niej udział osoby wspierające strajkujących nauczycieli. Protestujący zbiorą się na rondzie Dmowskiego i ruszą przed siedzibę Ministerstwa Edukacji Narodowej w alei Szucha. Marsz przejdzie trasą: Al. Jerozolimskie, rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, J. Matejki przed Sejm RP i dalej ulicami: Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu, al. J. Ch. Szucha.

Ratusz informuje, że w przypadku zablokowania przejazdu komunikacja miejska może zostać skierowana na objazdy. Tramwaje linii 7, 22 i 25 pojadą ulicą Towarową, mostem Śląsko-Dąbrowskim i aleją "Solidarności". Linie 9 i 24 po stronie Śródmieścia będą kończyły trasę na placu Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej tramwaje tych linii pojadą al. Zieleniecką, Targową i Ratuszową do pętli Ratuszowa-ZOO. Linie: 4, 15, 18 i 35 będą kursowały objazdem ulicami: Nowowiejska, al. Niepodległości, Chałubińskiego, al. Jana Pawła II.

Manifestacja przez Ambasadą Turcji i przemarsz rodziców

Druga manifestacja odbędzie się przez Ambasadą Turcji przy ulicy Rakowieckiej 19. Członkowie zgromadzenia zbiorą się tam, aby jak co roku upamiętnić ludobójstwo Ormian.To rzeź dokonana przez Turków, która w latach 1915-1917 pochłonęła życie półtora miliona ludzi. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do 10:30. Ratusz ostrzega, że w przypadku braku możliwości przejazdu autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Kolejny przemarsz jest związany z Dniem Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Rozpocznie się około godziny 11.45 przed Trybunałem Konstytucyjnym przy al. Szucha. Jego uczestnicy przejdą trasą: al. Szucha, pl. Na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Rozbrat, Przemysłowa, Koźmińska, Fabryczna, Rozbrat, Myśliwiecka, Górnośląska, Wiejska, Matejki, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, pl. Krasińskich, Świętojerska, gen. W. Andersa i al. "Solidarności".

Zakończenie zgromadzenia zaplanowane jest dopiero na godzinę 19 przed siedzibą Rzecznika Praw Obywatelskich. Wcześniej manifestujący będą się zatrzymywać m.in. przed Trybunałem Konstytucyjnym, Ministerstwem Sprawiedliwości, siedzibą Rzecznika Praw Dziecka, Sejmem i Senatem, Pałacem Prezydenckim oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

To nie koniec przemarzy. O godzinie 14 przed pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich Krasińskich rozpocznie się tajemniczy przemarsz - na razie nie wiadomo, kto i w jakim celu go organizuje. Jego uczestnicy przejdą ulicami: Miodowa, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat przed pomnik Mikołaja Kopernika. Zgromadzenie ma zakończyć się około godziny 17.

Dokładne zmiany dotyczące komunikacji miejskiej można prześledzić na stronie internetowej ZTM.

----

EKOROLNICTWO:

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (33)
Warszawa. W środę przez centrum miasta przejdą aż cztery manifestacje. Będą duże utrudnienia
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 6 razy 4

  Najbardziej zaufany ochroniarz Jarosława Kaczyńskiego nie posiada pozwolenia na broń oraz licencji pracownika ochrony za to z listem gończym i #wyrokiem karnym na koncie.
  Newsweek: J.Kaczyńskiego ochrania były więzień

  Kto rządzi Polską? Pora się obudzić.

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 6 razy 4

  Bo my Ormianie chcemy takie same prawa jak mają Tatarzy polscy oraz chcemy aby do nas mówili proszę pana lub pani oraz aby nie było sprzeciwu ze strony władz w kontekście chęć wstąpienia do PIS

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 8 razy 2

  Proponuję aby Warszawka zorganizowała sobie coś w rodzaju "Hyde parku" i tam poganiała całe to towarzystwo. Tam jedni po drugich mogliby sobie wyszczekiwac swoje racje i frustracje.
  Bo w przeciwnym razie lepiej to miasto omijać. Chcieliście stolice

 • joki8688

  Oceniono 9 razy 1

  Odwalcie się wszyscy od Warszawy. Poza ludźmi nie mogącymi dotrzeć do pracy, nikogo nie obchodzi takie blokowanie dróg. Blokujcie sobie i swoim dzieciom, matoły! Czy polak myśli że w ten sposób odegra się na znienawidzonym systemie? Utrudniając ludziom życie, ściągają na siebie tylko niechęć ludzi. Proponuję zablokować ziemniakom na cały dzień wyjazd z Kozich Wólek - to się lament podniesie.

 • przemas_ksp

  Oceniono 7 razy 1

  "Atmosfera piknikowa, spacerowicze i turyści"

 • czternascie87plus1

  Oceniono 7 razy -1

  Znamienne - zamiast rozmawiac, dogadywac sie, wszyscy "manifestuja"

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy -1

  "Nauczyciele, rodzice i Ormianie. Cztery manifestacje w centrum Warszawy."
  ===================================================
  Być albo nie być" - jedno z siedmiu..:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX