Pożar w Cieksynie może objąć 40 hektarów lasu. Zagrożone domki letniskowe i budynki mieszkalne

W Mazowieckim Cieksynie wybuchł poważny pożar, ogień może objąć nawet 40 hektarów lasu. Na miejscu walczy blisko stu strażaków, w akcji bierze udział 30 samochodów gaśniczych.
Zobacz wideo

Tylko we wtorek, do godz. 15, doszło do około 100 pożarów w lasach na terenie Polski, zaprószeniom ognia sprzyja susza i silny wiatr występujący w kraju. Oprócz tego było około 200 pożarów traw i prawie 400 interwencji związanych z silnym wiatrem - IMGW wydało zresztą ostrzeżenia dla kilku regionów Polski. wraz z wiatrem w kraju pojawiają się burze piaskowe.

Pożar lasu w Cieksynie. Zagrożone domki letniskowe i budynki mieszkalne

Z ogniem walczono m.in. w Kampinoskim Parku Narodowym, pożar został już opanowany i trwa jego dogaszanie. Płoną także lasy w województwie zachodniopomorskim, dolnośląskim i łódzkim. Zapalił się także las w miejscowości Cieksyn na Mazowszu, w powiecie nowodworskim.

Na miejscu z ogniem walczy 30 samochodów gaśniczych i ponad stu strażaków. Sytuacja jest jeszcze nieopanowana. - Pożar może objąć nawet 40 hektarów lasów - relacjonuje Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej. Zagrożone są domki letniskowe i budynki mieszkalne.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: