Niedziele handlowe w 2019. Czy 28 kwietnia sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziele handlowe wypadają zazwyczaj raz w miesiącu. Czy w najbliższą niedzielę 28 kwietnia sklepy i centra handlowe będą otwarte?
Zobacz wideo

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych w kwietniu wypadają dwa terminy, podczas których nie obowiązuje niedzielny zakaz handlu. Następne dwie niedziele handlowe w miesiącu wypadną dopiero w grudniu.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 28 kwietnia zrobimy zakupy?

W kwietniu, z powodu wypadających w tym miesiącu świąt wielkanocnych, niedziela handlowa wypadała dwukrotnie. Pierwsza handlowa niedziela już się odbyła, a druga właśnie nas czeka. 28 kwietnia sklepy i centra handlowe będą otwarte. Kolejna niedziela handlowa wypada 26 maja. 

Niedziele handlowe 2019

Od 2019 roku zakazem handlu objęte są wszystkie, poza jedną, niedziele w miesiącu. Wyjątkiem są tylko dwie niedziele wypadające w kwietniu i grudniu, kiedy obchodzone są święta wielkanocne i Boże Narodzenie. W przyszłym roku zakaz handlu będzie jeszcze bardziej restrykcyjny. W 2020 na 52 niedziele zakazem handlu nie będą objęte tylko 7 niedziel w styczniu, kwietniu, czerwcu, sierpniu i grudniu. Najprawdopodobniej będą to następujące terminy: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia. 

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed