Jaki będzie dalszy los strajku nauczycieli? Broniarz: Szanse na zawieszenie relatywnie małe

- Ja bym był raczej sceptyczny, jeśli chodzi o możliwość zawieszenia strajku w dniu dzisiejszym - mówił w rozmowie z TVN 24 Sławomir Broniarz przed wtorkowym posiedzeniem prezydium ZNP. Jak dodał, Stadion Narodowy nie jest dobrym miejscem na debatowanie o edukacji, chyba że "chcemy z tego zrobić polityczną hucpę".
Zobacz wideo

We wtorek po posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego zbierze się posiedzenie prezydium Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zdecyduje o dalszym losie trwającego od 8 kwietnia strajku nauczycieli. Na godzinę 11 pod Ministerstwem Edukacji Narodowej planowana jest duża manifestacja poparcia dla strajku nauczycieli - pod siedzibą resortu zbierają się nauczyciele z całej Polski, którzy domagają się kontynuowana protestu i wysłuchania ich postulatów przez rząd. 

Broniarz: Jestem sceptyczny, jeśli chodzi o zawieszenie strajku

Sławomir Broniarz w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN 24 powiedział, że szanse na całkowite zawieszenie strajku po wtorkowym prezydium ZNP ocenia jako "relatywnie małe". 

Patrząc na to, co dzieje się w szkołach, na napięcia, niektóre wypowiedzi polityków w ostatnich dniach, ja bym był raczej sceptyczny, jeśli chodzi o możliwość zawieszenia strajku w dniu dzisiejszym.
W dalszym ciągu jesteśmy w fazie protestu, to zniecierpliwienie narasta i z jednej, i z drugiej strony

- powiedział szef ZNP.  Jak dodał, być może we wtorek wieczorem niektóre szkoły czy przedszkola zdecydują się na zawieszenie protestu, ale będzie to wówczas indywidualna decyzja komitetów strajkowych.

Broniarz skomentował też fakt, że rozmowy z rządem w ramach tzw. okrągłego stołu odbędą się 26 kwietnia na Stadionie Narodowym.

- Wydaje się, że o sprawach edukacji nie możemy mówić na stadionie, chyba że chcemy z tego zrobić jakąś polityczną hucpę - powiedział.

Strajk nauczycieli może trwać po 1 września

W rozmowie z Onetem Broniarz przyznał z kolei, że strajk może nadal trwać po 1 września. Jak dodał, nawet jeśli dojdzie do zawieszenia strajku, to nie będzie to zawieszenie bezterminowe. - To że dojdzie to matur jest wielce prawdopodobne, pytanie tylko, kto te matury potem sprawdzi - powiedział szef ZNP w rozmowie z portalem.

Zobacz wideo

----

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: