Pogoda na majówkę 2019. Czy długi weekend majowy będzie ciepły i słoneczny?

Czy majówka 2019 będzie równie słoneczna co tegoroczna Wielkanoc? Meteorolodzy prognozują zmianę pogody i spadek temperatury. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący długi weekend majowy nie będzie sprzyjał wyjazdom.
Zobacz wideo

W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się prawdziwego uderzenia gorąca - w nadchodzący piątek termometry w niemal całym kraju wskażą od 24 do nawet 26 stopni. Wysokiej temperaturze będą jednak towarzyszyć opady deszczu, a lokalnie nawet gwałtowne burze. Czy taka pogoda utrzyma się do nadchodzącej majówki?

Pogoda na majówkę 2019. Synoptycy nie mają dla nas dobrych wiadomości

Meteorolodzy przewidują zmianę pogody już w nadchodzącą sobotę. Temperatura spadnie o kilka stopni, a niebo zakryje się deszczowymi chmurami. W najbliższy weekend nasze termometry wskażą od 14 do 20 stopni. W czasie majówki 2019 będzie jeszcze trochę chłodniej. Od 1 do 5 maja w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy 13-14 stopni na północy i 19-20 stopni na południu kraju. Synoptycy prognozują, że w długi weekend majowy będzie sporo przelotnych opadów deszczu. Najładniejszym i najbardziej słonecznym dniem będzie piątek 3 maja - tego dnia niebo rozchmurzy się na zachodzie i północy kraju, jednak na południu i wschodzie wciąż będzie padać.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony dzikiej przyrody jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

Wpłać datek na ochronę dzikiej przyrodyWpłać datek na ochronę dzikiej przyrody Fot. greenpeace.pl

Więcej o: