Zostało ci jedzenie po świętach? Możesz przekazać je bezdomnym. Rusza akcja "Podziel się"

W poniedziałek 22 kwietnia rusza akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Każdy może zgłosić, że ma do przekazania jedzenie, a kierowcy odbiorą je i przekażą bezdomnym. Organizatorzy namawiają też do samodzielnego transportu posiłków do jadłodajni.

- Jeżeli zostaje nam jedzenie po świętach to nasi kierowcy przyjadą, odbiorą to jedzenie od nas i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla osób ubogich i bezdomnych - wyjaśniała w Polsat News Maria Skołożyńska, inicjatorka akcji.

Chodzi o potrawy, które będzie zdatne do jedzenia w ciągu doby od przekazania. Mogą to być pierogi i mięsa, ale także ciasta, pieczywo czy sałatki. Muszą być zapakowane w jednorazowe opakowania, lub takie, których możemy się pozbyć, np. słoiki.

W tym roku do udziału w akcji namawia spot z wieloma znanymi twarzami - Julią Kamińską, Rafałem Masnym, Bartoszem Kurkiem, Grzegorzem Daukszewiczem czy Mają Bohosiewicz. Oni wszyscy wymieniają produkty, których z różnych powodów nie jedzą. Na koniec pojawia się bezdomny mężczyzna o kulach, który mówi, że nie je niczego.

Akcja potrwa do środy 24 kwietnia i obejmie swoim zasięgiem ponad 55 miast i miasteczek we wszystkich 16 województwach. O szczegółach akcji i tym, jak można się zaangażować przeczytacie na stronie podzielmysie.pl, zaś aktualne informacje śledzić na stronie na Facebooku facebook.com/podzielmysie.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony dzikiej przyrody jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (32)
Zostało ci jedzenie po świętach? Możesz przekazać je bezdomnym. Rusza akcja "Podziel się"
Zaloguj się
 • dajzeta_wybiorcza

  Oceniono 18 razy 4

  Nikt nie musi być bezdomnym.
  Każdy człowiek w tym kraju może mieć pracę. Mieszkanie. Normalne życie.
  Tylko mesel, nierób, leń, oraz bezdomny nie podejmą żadnej pracy.
  Im się nie opłaca pracować, ponieważ tak jest lepiej dla nich.
  Nierobom i bezdomnym lepiej sie żyje na ulicy, bo można w łatwy sposób wyżebrać od frajerów kupe kasy, NA LITOŚĆ, NA MATKĘ CHORĄ I CIERPIĄCĄ, NA OJCA PIJAKA, NA BIEDE, NA INWALIDZTWO, BEZNADZIEJNĄ POLITYKĘ...
  Bezdomnym i nierobom życze jak najwięcej PRACY, PRACY I JESZCZE RAZ PRACY, aby zrozumieli, jak ciężko pracują ludzie, ktorzy wrzucają im do puszki parę groszy.

 • cracken001

  Oceniono 5 razy 3

  Taaaa,,,,niedawno byl sobie pewien piekarz,ktory przekazaywal pieczywo,ktore zostawalo,wlasnie takim jadlodajniom dla bezdomnych.Jak mu fiskus domiar dopier dolil,to facet zbankrutowal

 • seneka_ml

  Oceniono 8 razy 2

  Na naszym osiedlu czasem chodzą po mieszkaniach osoby proszące o jedzenie lub ubranie.Wszystko to potem znajdujemy na śmietnikach.Zostawiają sobie tylko pieniądze.Jedynymi w miarę uczciwymi są kolesie którzy pod supermarketami proszą o dołożenie do piwa

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  Czy WB nie włada językiem polskim?
  "Chodzi o potrawy, które będzie zdatne do jedzenia..." - pomogę: będą! będą!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 0

  "- Jeżeli zostaje nam jedzenie po świętach to nasi kierowcy przyjadą, odbiorą to jedzenie od nas i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla osób ubogich i bezdomnych.
  Chodzi o potrawy, które będzie zdatne do jedzenia w ciągu doby od przekazania. Mogą to być pierogi i mięsa, ale także ciasta, pieczywo czy sałatki. Muszą być zapakowane w jednorazowe opakowania, lub takie, których możemy się pozbyć, np. słoiki."
  ==========================================
  Idzie nowobogacki z synkiem. Synek pyta tatę:
  - Tato,. co ten pan szuka w śmietniku?
  - A tego co my wyrzucany i dlatego musimy się bogacić, żeby tacy jak on znajdowali coraz lepsze rzeczy...

 • wqcyzx

  Oceniono 3 razy -1

  Lewacka żebranina różni się od katolickiej tym, że lewacy zbierają po a katole przed świętami.

 • makary_firsztukk

  Oceniono 3 razy -1

  W biednym kraju biedni tworzą fundacje zbierające środki wśród biednych by pomagać publicznym instytucjom i dzięki temu sami stają się zamożni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX