Zostało ci jedzenie po świętach? Możesz przekazać je bezdomnym. Rusza akcja "Podziel się"

W poniedziałek 22 kwietnia rusza akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Każdy może zgłosić, że ma do przekazania jedzenie, a kierowcy odbiorą je i przekażą bezdomnym. Organizatorzy namawiają też do samodzielnego transportu posiłków do jadłodajni.

- Jeżeli zostaje nam jedzenie po świętach to nasi kierowcy przyjadą, odbiorą to jedzenie od nas i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla osób ubogich i bezdomnych - wyjaśniała w Polsat News Maria Skołożyńska, inicjatorka akcji.

Chodzi o potrawy, które będzie zdatne do jedzenia w ciągu doby od przekazania. Mogą to być pierogi i mięsa, ale także ciasta, pieczywo czy sałatki. Muszą być zapakowane w jednorazowe opakowania, lub takie, których możemy się pozbyć, np. słoiki.

W tym roku do udziału w akcji namawia spot z wieloma znanymi twarzami - Julią Kamińską, Rafałem Masnym, Bartoszem Kurkiem, Grzegorzem Daukszewiczem czy Mają Bohosiewicz. Oni wszyscy wymieniają produkty, których z różnych powodów nie jedzą. Na koniec pojawia się bezdomny mężczyzna o kulach, który mówi, że nie je niczego.

Akcja potrwa do środy 24 kwietnia i obejmie swoim zasięgiem ponad 55 miast i miasteczek we wszystkich 16 województwach. O szczegółach akcji i tym, jak można się zaangażować przeczytacie na stronie podzielmysie.pl, zaś aktualne informacje śledzić na stronie na Facebooku facebook.com/podzielmysie.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony dzikiej przyrody jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: