Abp Głódź na Wielkanoc uderzył w LGBT i nauczycieli. "Młodzież szkolna potraktowana jak zakładnicy"

Abp Sławoj Leszek Głódź podczas mszy rezurekcyjnej mówił o "nihilizmie" i "akceptacji wobec największych wynaturzeń", które "dają zielone światło karcie LGBT". Odniósł się też do strajku nauczycieli. Stwierdził w tym kontekście, że młodzież szkolna potraktowana została "jak zakładnicy".
Zobacz wideo

- Obserwujemy, jak ten ład społeczny i pokój poczyna czasem podważać agresja hałaśliwych, antychrześcijańskich prądów, ideologii, promocja moralnego nihilizmu i społecznej arogancji, apologia relatywizmu, który, bywa, że za nic ma pojęcia zła i prawdy. Wynosi na piedestał społecznej akceptacji bożka tolerancji, a zawarta w nim jest akceptacja nawet wobec największych wynaturzeń. - powiedział w homilii w Bazylice w Gdańsku-Oliwie abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. - Prowadzi to także do niszczenia narodowych tradycji, podważa fundamentalne pojęcia co do istoty rodziny, małżeństwa, świętości życia, przykazań dekalogu i daje zielone światło dla tzw. karty LGBT - dodał duchowny.

Abp Głódź o strajku nauczycieli

Podczas mszy abp Głódź odniósł się też do strajku nauczycieli. Jak powiedział "w święto wielkanocne wsłuchujemy się w orędzie pokoju zmartwychwstałego Pana, kiedy Chrystus wzywa nas do jedności, wzniesienia się ponad podziały, eliminowania ich z życia rodzinnego i społecznego". - Bo jakże inaczej można określić krzywdę, jaka spotkała młodzież szkolną, potraktowaną jako zakładnicy przez inicjującą strajk organizację nauczycielską. Nie stajemy po żadnej stronie. Ale trzeba mówić prawdę i stać po stronie prawdy. Skrzywdzono wrażliwość, idealizm, zaufanie ludzi młodych, dzieci i młodzieży - stwierdził.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ekologicznego rolnictwa jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: