Kędzierzyn-Koźle: Pożar w zakładach azotowych, gęsty dym nad miastem. Zaczęło się od traw

W Kędzierzynie-Koźlu doszło do pożaru w zakładach chemicznych, kłęby dymu były widoczne z kilku kilometrów. W zakładach zajął się zbiornik z substancją ropopochodną, sytuacja jest już opanowana.

Do pożaru doszło w sobotę, około godz. 18, na terenie Zakładów Azotowych Kędzierzyn w Kędzierzynie-Koźlu. Zapaliła się sucha trawa i substancja ropopochodna magazynowana w pojemnikach przypominających wanny. Nie doszło do zapalenia się instalacji czy cystern. Nie było też zagrożenia dla budynków. 

Zapewniono, że sytuacja jest opanowana i nie ma niebezpieczeństwa dalszego rozprzestrzeniania się ognia.

W akcji dogaszania pożaru uczestniczy około dwudziestu zastępów straży pożarnej. Prowadzono zrzuty substancji gaszących ze śmigłowca.

Więcej o:
Komentarze (11)
Kędzierzyn-Koźle. Pożar w zakładach chemicznych. Zapalił się zbiornik z substancją ropopochodną
Zaloguj się
 • 68jacekw

  Oceniono 14 razy 6

  Kilka cieplejszych dni i natychmiast pojawili się amatorzy "użyźniania" ziemi metodą wypalania.Do takich durniów nie przemówi nic do czasu aż sfajczą własną stodołę.

 • dziurowice

  Oceniono 9 razy 3

  Proponuję posłom Sejmu RP wysmażyć ustawę równie głupią i restrykcyjną jak tę o odpadach po pożarach składowisk zrobionych przez bandytów.
  Państwo zamiast ścigać złodziei woli przeorać wszystkich, w tym uczciwych.
  Proszę zapamiętać: za 2 lata ten kraj utonie w plastikowych śmieciach a potem suweren będzie bulił za śmieci 10xwięcej niż dziś.
  Pozdrawiam

 • miikz

  0

  może trza było dać na mysze żeby pożar nie był.........!!!

 • hopsiupbec

  Oceniono 3 razy -1

  Biedne jest to miasto Kin-di-zin...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX