Strajk nauczycieli. Kościół mediatorem w rozmowach z rządem? Prymas Polski tego nie wyklucza

Kościół mediatorem w sporze nauczycieli z rządem? Nie wyklucza tego prymas Polski abp Wojciech Polak. - Zawsze odpowiadamy, że strony musza o takiego mediatora poprosić. Jeżeli prośba będzie od obydwu stron sporu, to myślę, że Kościół też mógłby rolę mediatora pełnić - powiedział.
Zobacz wideo

Prymas Polski abp Wojciech Polak był gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Duchowny odniósł się do sprawy strajku nauczycieli. - Myślę, że niedobrze się dzieje, jeżeli samo środowisko, to znaczy ludzie, którzy żyją w jednej wspólnocie szkolnej, którzy mają swoją dwudziesto-, trzydziestoletnią historię, którzy są koleżankami, kolegami z pracy, przyjaciółmi, przyjaciółkami, ulegają podziałowi i ulegają właśnie takiej rzeczywistości, w której rosną mury - powiedział abp Polak, życząc nauczycielom, by święta wielkanocna "dużo jedności i pojednania wewnętrznego".

Abp Wojciech Polak: Kościół mógłby pełnić rolę mediatora

Krzysztof Ziemiec zapytał, czy przedstawiciele Kościoła nie mogliby prowadzić mediacji w negocjacjach nauczycieli z rządem. - Zawsze odpowiadamy, że strony musza o takiego mediatora poprosić. Jeżeli prośba będzie od obydwu stron sporu, to myślę, że Kościół też mógłby rolę mediatora pełnić, choć nie wiem, czy akurat w sporze tak konkretnym, który dotyczy tej kwestii płacowej, czy kwestii dotyczącej szkolnictwa - przyznał abp Polak. - Myślę, że ten okrągły stół będzie szerszy i Kościół ma tu swoje doświadczenie, dotyczące wychowania, podzielane lub nie, ale jeśli pojawi się taki głos, będzie on poważnie rozważony - dodał.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony dzikiej przyrody jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: