Śmiertelne potrącenie dwulatka w Stojkowie. Są zarzuty dla kierowcy śmieciarki

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym postawiono 45-letniemu Pawłowi Z. Mężczyzna w Stojkowie (woj. zachodniopomorskie) śmiertelnie potrącił śmieciarką dwuletnie dziecko.
Zobacz wideo

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Stojkowo w czwartek. Podczas odbierania śmieci, na niewielkiej gruntowej drodze dojazdowej kierowca śmieciarki cofając potrącił dwuletniego chłopca. Dziecko zmarło. Jak podaje Radio Zet sprawcy wypadku Prokuratura Okręgowa w Koszalinie postawiła kierowcy śmieciarki, 45-letniemu Pawłowi Z., zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Tragedia w Stojkowie. Zarzuty dla kierowcy śmieciarki

Jak powiedział Radiu Zet prokurator Ryszard Gąsiorowski, kierowcę podejrzewa się o to, że "nie zachował ostrożności wykonując manewr cofania na drodze dojazdowej, nie prowadził należytej obserwacji tej drogi, nie zapewnił sobie pomocy innej osoby", co ostatecznie doprowadziło do śmiertelnego potrącenia. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok, przeprowadzono też oględziny śmieciarki. 

Rodzice, którzy znajdują się pod opieką psychologiczną, nie zostali jeszcze przesłuchani. Prokuratura nie wnioskowała o areszt dla kierowcy. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Mężczyzna nie może opuścić też kraju.

Więcej o: