Nie wyrzucaj jedzenia po świętach. Innym go brakuje, a ty możesz łatwo je przekazać

Rocznie wyrzucamy nawet kilkaset kilogramów jedzenia. Dzieje się to każdego dnia, ale szczególnie dużo marnuje się w święta, a w tym czasie wielu osobom - jak co dzień - brakuje jedzenia. Każdy może im pomóc i upewnić się, że jego jedzenie się nie zmarnuje dzięki akcji Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi.
Zobacz wideo

- Tylko podczas ostatniej edycji udało nam się zebrać 10 tysięcy posiłków, a dzięki współpracy z lokalnymi jadłodajniami i schroniskami docieramy do tysięcy osób potrzebujących - mówi w informacji prasowej Maria Skołożyńska, organizatorka akcji. Od pięciu lat stara się, by przy okazji świąt zamiast marnować jedzenie przekazywać je potrzebującym.

Akcja rusza w świąteczny poniedziałek i potrwa trzy dni. W tym czasie setki wolontariuszy odbiorą  od chętnych do wsparcia akcji jedzenie i przekażą je potrzebującym. Akcja obejmie 55 miast, w tym Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Zieloną Górę, Łódź, Lublin i Rzeszów.

 
Podczas akcji można oddać każde świeże, dobrej jakości domowe jedzenie. Mogą to być m.in. pierogi, ciasta, pieczywo, sałatki, mięsa czy ryby. Ważne, żeby jedzenie przekazywane przez darczyńców było zdatne do zjedzenia w ciągu 24 godzin od przekazania i zapakowane w jednorazowe opakowania lub takie, których możemy się pozbyć jak np. słoiki.

- informują organizatorzy. W tej edycji akcję wsparła sieć piekarni Putka. Wypieki, które nie zostaną sprzedane w Wielką Sobotę, firma przekaże jadłodajniom dla ubogich.

O szczegółach akcji i tym, jak można się zaangażować przeczytacie na stronie podzielmysie.pl, zaś aktualne informacje śledzić na stronie na Facebooku facebook.com/podzielmysie

embed
Więcej o: