Pogoda na Wielkanoc 2019. Dzięki wyżowi Katharina termometry wskażą nawet 20 stopni

Pogoda. Czy Wielkanoc 2019 będzie ciepła i słoneczna? W najbliższą niedzielę pogoda w Polsce wciąż będzie pod wpływem wyżu Katharina, co oznacza dużo słońca i wysoką temperaturę. Mimo to w niektórych regionach spadnie przelotny deszcz.
Zobacz wideo

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że Wielkanoc będzie ciepłym dniem. W przeważającej części kraju będzie też słonecznie, jednak mieszkańcy miejscowości położonych na wschodzie Polski muszą się liczyć z tym, że w Niedzielę Wielkanocną może trochę popadać.

Pogoda na Wielkanoc 2019. Przelotne opady na wschodzie

Zagrożone deszczem miasta to Suwałki, Białystok, Warszawa, Lublin, Kielce, Rzeszów, Przemyśl i Zakopane. Tam zachmurzenie będzie duże, a chmury przyniosą ze sobą przelotne opady deszczu. Mimo to na wschodzie kraju będzie stosunkowo ciepło - na Podlasiu termometry wskażą 13 stopni, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie 16 stopni, a na Mazowszu 17 stopni.

Pogoda na Wielkanoc 2019. Na Dolnym Śląsku nawet 20 stopni

W pozostałej części kraju będzie dużo przejaśnień, a nie będzie deszczu. Słoneczna pogoda sprawi także, że temperatura wzrośnie. W najcieplejszym momencie dnia na Pomorzu odnotujemy 16-18 stopni, na Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce 18-19 stopni, a na Dolnym Śląsku nawet 20 stopni.