Prognoza pogody na tydzień [22-28 kwietnia]. Od czwartku duże rozpogodzenia, w piątek nawet 25 stopni

Prognoza pogody na tydzień 22-28 kwietnia. Święta zakończą się deszczem dla mieszkańców wschodnich i południowych województw. Od czwartku jednak możemy liczyć na duże rozpogodzenia i wzrost temperatury.
Zobacz wideo

W lany poniedziałek deszcz zapowiadany jest dla wschodniej części kraju. Od czwartku prognozowane są duże rozpogodzenia oraz ocieplenie - w piątek temperatura może wzrosnąć do nawet 25 stopni.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Deszczowy koniec świąt wielkanocnych

W Poniedziałek Wielkanocny temperatura wahać się będzie od 15 stopni na północy do 19 stopni na południowym zachodzie kraju. Tego dnia na zachodzie meteorolodzy nie prognozują żadnych opadów, będzie też słonecznie i ciepło. Mieszkańców wschodnich województw czeka bardziej deszczowa pogoda, ponadto zapowiadane jest tam zachmurzenie umiarkowane i duże przez cały dzień. Największe opady w poniedziałek prognozowane są dla południowych województw. We wtorek sytuacja ulegnie zmianie - o wiele więcej deszczu pojawi się tego dnia na zachodzie i południu. Brak deszczu i dużo słońca zapowiadane są tylko dla województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W pozostałych regionach przelotny deszcz. W większości kraju zachmurzenie umiarkowane, duże jedynie na południu Polski. Synoptycy zapowiadają na wtorek temperatury od 15 stopni w Suwałkach do nawet 20 stopni w Krakowie i Katowicach.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. Od czwartku większe rozpogodzenia, piątek słoneczny i bez deszczu w całej Polsce

W środę w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże, większe rozpogodzenia w województwach podlaskim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. Deszcz może padać w Koszalinie, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Opolu, Łodzi, Kielcach i Warszawie. W pozostałych miejscowościach nie przewiduje się opadów. Termometry w środę wahać się będą od 15 do 19 stopni. Duże rozpogodzenia prognozowane są od czwartku. Tego dnia synoptycy zapowiadają niemal bezchmurne niebo w całym kraju - więcej chmur i deszcz pojawią się tylko w województwach lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Będzie też znacznie cieplej: termometry pokażą w czwartek maksymalnie od 21 do 24 stopni. Jeszcze cieplej i bardziej słonecznie będzie w piątek. Tego dnia niewielki deszcz będzie padał w Olsztynie i Szczecinie - będą to jednak przelotne opady. W większości kraju bezchmurne niebo, dużo słońca i wysoka temperatura: od 21 stopni na Pomorzu do 25 stopni na Śląsku.

Prognoza pogody na weekend. Będzie ciepło chociaż synoptycy zapowiadają większe zachmurzenia

W weekend kontynuacja słonecznej pogody. Na sobotę zapowiadane jest zachmurzenie słabe i umiarkowane. W województwach lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz świętokrzyskim i podkarpackim możliwe są niewielkie opady deszczu. Będzie jednak ciepło: synoptycy zapowiadają maksymalnie od 19 do 23 stopni. W niedzielę duże rozpogodzenia na południu kraju, w pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane oraz duże na południowym zachodzie. W Zielonej Górze, Wrocławiu i Poznaniu może padać deszcz. Na niedzielę synoptycy zapowiadają temperaturę maksymalną od 18 do 20 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl