Rodzice mogą wziąć udział w "Okrągłym stole". MEN publikuje formularz zgłoszeniowy

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza rodziców do udziału w tzw. "Okrągłym stole" edukacyjnym. Członkowie rad, stowarzyszeń i innych organizacji zrzeszających rodziców mogą zgłaszać swój udział poprzez formularz dostępny na stronie MEN.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że debata poświęcona jakości polskiej edukacji odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godzinie 12:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Prezes Rady Ministrów chce, aby podczas obrad dyskutowano o czterech obszarach tematycznych: o uczniach, nauczycielach, jakości edukacji i kształcenia oraz nowoczesnej szkole.

- Zapraszamy serdecznie z panią premier Beatą Szydło już na przyszły piątek, 26 kwietnia, na godz. 12.00. Zapraszamy na Stadion Narodowy, bo spodziewamy się dużej frekwencji, spodziewamy się dużego zainteresowania. (...) Myślę, że "okrągły stół" będzie taką płaszczyzną, gdzie będziemy mogli wypracować najlepsze rozwiązania dla polskiej szkoły, dla polskiej rodziny, dla polskiej gospodarki, a więc najlepsze rozwiązania dla polskiego społeczeństwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Ministerstwo Edukacji Narodowej. "Okrągły stół" edukacyjny. Jak zgłosić swój udział w obradach dotyczących szkolnictwa?

W "Okrągłym stole" wezmą udział m.in. dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele środowiska akademickiego, a także związki zawodowe, instytucje oraz organizacje pozarządowe związane z edukacją. Szef rządu zaprosił także rodziców należących do rad i stowarzyszeń ich zrzeszających. Aby zgłosić swój udział w "Okrągłym stole" edukacyjnym należy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej i uzupełnić takie dane jak: nazwa rady, stowarzyszenia lub innej organizacji, imię i nazwisko, funkcja, województwo oraz numer telefonu lub adres e-mail.

"Obrady będą koncertowały się nie tylko na kwestiach związanych z wynagrodzeniem nauczycieli, ale również z awansem zawodowym i finansowaniem oświaty. Podczas <<Okrągłego stołu>> zostaną poruszone również sprawy dotyczące podnoszenia jakości nauczania oraz udziału rodziców w procesie edukacji" - czytamy na stronie resortu edukacji.

Więcej o: