Rodzice mogą wziąć udział w "Okrągłym stole". MEN publikuje formularz zgłoszeniowy

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza rodziców do udziału w tzw. "Okrągłym stole" edukacyjnym. Członkowie rad, stowarzyszeń i innych organizacji zrzeszających rodziców mogą zgłaszać swój udział poprzez formularz dostępny na stronie MEN.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że debata poświęcona jakości polskiej edukacji odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godzinie 12:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Prezes Rady Ministrów chce, aby podczas obrad dyskutowano o czterech obszarach tematycznych: o uczniach, nauczycielach, jakości edukacji i kształcenia oraz nowoczesnej szkole.

- Zapraszamy serdecznie z panią premier Beatą Szydło już na przyszły piątek, 26 kwietnia, na godz. 12.00. Zapraszamy na Stadion Narodowy, bo spodziewamy się dużej frekwencji, spodziewamy się dużego zainteresowania. (...) Myślę, że "okrągły stół" będzie taką płaszczyzną, gdzie będziemy mogli wypracować najlepsze rozwiązania dla polskiej szkoły, dla polskiej rodziny, dla polskiej gospodarki, a więc najlepsze rozwiązania dla polskiego społeczeństwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Ministerstwo Edukacji Narodowej. "Okrągły stół" edukacyjny. Jak zgłosić swój udział w obradach dotyczących szkolnictwa?

W "Okrągłym stole" wezmą udział m.in. dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele środowiska akademickiego, a także związki zawodowe, instytucje oraz organizacje pozarządowe związane z edukacją. Szef rządu zaprosił także rodziców należących do rad i stowarzyszeń ich zrzeszających. Aby zgłosić swój udział w "Okrągłym stole" edukacyjnym należy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej i uzupełnić takie dane jak: nazwa rady, stowarzyszenia lub innej organizacji, imię i nazwisko, funkcja, województwo oraz numer telefonu lub adres e-mail.

"Obrady będą koncertowały się nie tylko na kwestiach związanych z wynagrodzeniem nauczycieli, ale również z awansem zawodowym i finansowaniem oświaty. Podczas <<Okrągłego stołu>> zostaną poruszone również sprawy dotyczące podnoszenia jakości nauczania oraz udziału rodziców w procesie edukacji" - czytamy na stronie resortu edukacji.

Więcej o:
Komentarze (88)
Rodzice mogą wziąć udział w "Okrągłym stole". MEN publikuje formularz zgłoszeniowy
Zaloguj się
 • zosia_2016

  Oceniono 34 razy 30

  Teraz s/syny zapraszacie, a jak demolowaliście system oświatowy to zaproszeń nie było. Zakłamana swołocz, która jak ta q/w Zalewska sprzedała nasze dzieci za Brukselę. Jak można z taki w ogóle rozmawiać? Kłamstwo i głupota. 2 roczniki jednocześnie do szkoły, 3 lata w 2 - 7 i 8 klasie! Kto widział takie cuda?

 • kapitan_kloss

  Oceniono 30 razy 24

  Dlaczego nie colloseum, gapie na widowni, a na arenie nauczyciele i lwy.

 • baby1

  Oceniono 29 razy 23

  Trzeba było robić okrągły stół trzy lata temu, jak się chciało wprowadzić deformę szkolnictwa, a teraz to spadaj na drzewo.

 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 21

  NA STADIONIE?!
  ACH WY TRAGICZNIE ŻAŁOŚNI IDIOCI!!!
  Z PRZYSZŁOŚCI WASZYCH DZIECI CYRK NA POKAZ ROBICIE?!
  NA TAKICH JAK WY CHCECIE JE FORMOWAĆ !

  A NIECH WAS WSZYSTKICH, A SZCZEGÓLNIE TEGO WOLSKIEGO SREBRZYSTEGO AL CAPONE, SZLAG JASNY TRAFI!!

 • mitexmitex

  Oceniono 26 razy 20

  Nauczyciele nie bierzcie w tym cyrku udziału bo zamiast rodziców autokarami z całej Polski nazwożą PiS-dzielców oni nie wiedzą jak wygląda normalny okrągły stół a boją się zrobić referendum

 • endrju1521

  Oceniono 23 razy 19

  To nie będzie "okrągły stół", lecz SPĘD ! ! ! ! ! !

 • miszka_szyfman

  Oceniono 21 razy 17

  Będą sprzedawać bilety na trybuny ?

 • kazek100

  Oceniono 24 razy 16

  Wygląda to ma absolutnie niepoważnie. Na stadionie to można sobie fajerwerki pokazać, ale nie merytorycznie pracować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX