Pogoda na dziś - poniedziałek 22 kwietnia. Deszczowy Śmigus-Dyngus na wschodzie Polski

Pogoda na dziś - poniedziałek 22 kwietnia. Na Poniedziałek Wielkanocny synoptycy zapowiadają słoneczną pogodę dla zachodnich regionów oraz deszcz dla wschodniej Polski. Tego dnia termometry pokażą maksymalnie od 15 do 19 stopni.
Zobacz wideo

Pogoda w lany poniedziałek nie będzie zbyt sprawiedliwa. Mieszkańcy wschodnich województw musza liczyć się z większym zachmurzeniem i opadami deszczu. Z kolei na zachodzie dużo słońca i niemal bezchmurne niebo.

Temperatura. Synoptycy zapowiadają ciepły poniedziałek, w większości kraju od 16 do 17 stopni

W Poniedziałek Wielkanocny najwyższa temperatura zapowiadana jest dla Zielonej Góry, gdzie będzie 19 stopni. W Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie równie ciepło, bo aż 18 stopni. Maksymalnie 15 stopni prognozowane jest dla województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego. W pozostałych regionach od 16 do 17 stopni.

Pogoda na poniedziałek - 22 kwietniaPogoda na poniedziałek - 22 kwietnia gazeta.pl

Opady. Deszczowy lany poniedziałek dla wschodniej Polski - na zachodzie dużo słońca

Tego dnia Polska podzielona będzie na dwie strefy. Na zachodzie meteorolodzy nie zapowiadają żadnych opadów, będzie bardzo słonecznie i ciepło. Prognozowany jest tam jednak silny wiatr - w porywach dochodzący do 55 kilometrów na godzinę. Inaczej sytuacja przedstawia się na wschodzie kraju. W województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim zachmurzenie umiarkowane i duże przez cały dzień. W tych regionach możliwy jest także deszcz – największe opady prognozowane są dla południowych województw.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: