Szczecin. Zmarła nastolatka, która odurzała się odświeżaczem powietrza

W Szczecinie zmarła nastolatka, która wraz ze znajomymi odurzała się odświeżaczem powietrza. Ratownikom medycznym nie udało się uratować 15-latki.

Według nieoficjalnych informacji Radia Szczecin nastolatka wraz z grupą znajomych odurzała się odświeżaczem powietrza zakupionym wcześniej w jednym z supermarketów. Organizm dziewczynki bardzo silnie zareagował na znajdujące się w odświeżaczu substancje. Znajomi wezwali ratowników po tym, jak poszkodowana dostała ataku drgawek. 

15-letnia dziewczynka zmarła po tym, jak odurzała się odświeżaczem 

Na miejscu zdarzenia ratownicy stwierdzili, że u 15-latki doszło do zatrzymania krążenia. Mimo podjętej reanimacji dziewczynki nie udało się uratować. Znajomi nastolatki przyznali się ratownikom, że ich koleżanka wcześniej odurzała się odświeżaczem powietrza.

Sprawą śmierci nastolatki zajmuje się teraz prokuratura w Szczecinie. Według informacji przekazanych przez Radio Szczecin odbyła się już sekcja zwłok dziewczynki. Rzeczniczka Joanna Biranowska-Sochalska potwierdziła, że teraz prokuratura czeka na opinię biegłych w tej sprawie. Na razie śledczy nie przesądzają, by odurzanie się odświeżaczem było bezpośrednią przyczyną śmierci 15-latki.  

Nie jest to pierwszy przypadek odurzania się odświeżaczami przez nastolatków. W dezodorantach znajduje się alkohol etylowy (etanol), który powoduje m.in. zaburzenia koncentracji, oddychania, może powodować uszkodzenia mózgu, płuc i narządów wewnętrznych. 

Więcej o:
Komentarze (167)
Szczecin. Zmarła nastolatka, która odurzała się odświeżaczem powietrza
Zaloguj się
 • blahblah69

  Oceniono 54 razy 38

  Pieknie. Procz odswiezaczy powietrza mamy w kazdym sklepie na rogu zupelnie inna nieszkodliwaą i legalną substancję odurzającą znana jako alkohol etylowy, kompletnie niegrozna , nie powodująca chorób, agresji, omamów, niekontrolowanych napadow zlosci, nie bedaca powodem wypadkow drogowych czy rozpadu rodziny. Dobrze ze panstwo natomiast zakazuje sprzedazy marihuany - smiercionosnej trucizny

 • hi2per

  Oceniono 29 razy 25

  Kiedyś było wiadomo co robią w oślej ławce na ZPT. Za dzisiejszymi małolatami nie nadążysz.

 • pan.szklanka

  Oceniono 33 razy 19

  Kolejna ofiara wybiórczej prohibicji i absolutnego braku edukacji narkotykowej.
  W dupę sobie wsadźcie ten wasz dobór naturalny. Kto nie robił idiotyzmów, gdy miał 15 lat?

 • eti.gda

  Oceniono 18 razy 16

  Dawno, dawno temu twarde narkotyki nie były dostępne, to gó...ażeria próbowała różnych "zamienników": Rozpuszczalniki, np TRI - trójchloroetan. Kiedy zaczęto go używać jako narkotyk, został wycofany. Wdychano także... benzynę do zapalniczek, a nawet próbowano proszku do prania IXI. Na przełomie lat 80/90 stosowano tzw. "kompot", czyli wywar z makówek lub słomy makowej. To mętne świństwo koloru brązowego wstrzykiwano sobie bezpośrednio do żył!

 • arcadioush

  Oceniono 25 razy 15

  Selekcja naturalna. Natura już na wstępie wyeliminowała jednostkę, która nie wie do czego służy odświeżacz powietrza. Gdyby Natura nie zareagowała na czas, to hipotetycznie, jednostka mogłaby w przyszłości wsiąść do samochodu i użyć go niezgodnie z przeznaczeniem w stosunku do innych, mających rozum, jednostek. Smutne, ale prawdziwe.

 • zarator

  Oceniono 17 razy 13

  Ludzie kupują ten strasznie alergizujące i trujące środki, reklamowane jako kwietne łąki... .

 • kac

  Oceniono 14 razy 12

  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że małolaty same to sobie robią... smutne i tragiczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX