Opole. Zdawała egzamin na prawo jazdy, wręczyła dowód i banknoty. Na miasto nie wyjechała

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 46-latkę ze Śląska. Kobieta miała wręczyć łapówkę egzaminatorowi, w zamian za zaliczenie egzaminu na prawo jazdy. Za takie przestępstwo grozi jej kara do 10 lat więzienia.
Zobacz wideo

46-latka z Zabrza,  chcąc ułatwić sobie zdanie egzaminu na prawo jazdy, postanowiła wręczyć egzaminatorowi łapówkę. Jak ustalili śledczy, 46-letnia kursanta ze Śląska, przed przystąpieniem do części praktycznej egzaminu, podała pracownikowi WORD-u dowód osobisty. Pod dokumentem miała ukryć zwitek pieniędzy

Za wręczenie łapówki mieszkance Zabrza grozi nawet 10 lat więzienia

Egzaminator kilka tygodni temu odbył szkolenie  prowadzone przez opolskich policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i znał doskonale algorytm działania. Nie tracąc kursantki z oczu udał się do dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który o zajściu zawiadomił policję.

Na miejsce skierowano policyjny patrol. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Tam śledczy z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą przedstawili jej zarzut wręczenia korzyści majątkowej egzaminatorowi. Teraz mieszkance Zabrza grozi kara do 10 lat więzienia.

Więcej o: