Pogoda na dziś - piątek 19 kwietnia. Słoneczny i ciepły dzień, we Wrocławiu nawet 21 stopni

Pogoda na dziś - piątek 19 kwietnia. Synoptycy zapowiadają na dziś bezchmurne niebo i wysokie temperatury.
Zobacz wideo

Dziś w całym kraju prognozowany jest słoneczny i ciepły dzień. Na południowym zachodzie termometry pokażą nawet 21 stopni.

Temperatura. W południowo-zachodniej Polsce temperatura powyżej 20 stopni

Meteorolodzy zapowiadają na piątek bardziej letnią niż wiosenną pogodę. W ciągu dnia najniższa temperatura zapowiadana jest dla Przemyśla i Gdańska, gdzie będzie około 15 stopni. Najwyższe wartości pokażą termometry w Zielonej Górze i Wrocławiu - aż 21 stopni - oraz w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Opolu, gdzie prognozowanych jest 20 stopni. W województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim, małopolskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim temperatura wahać się będzie od 18 do 19 stopni. W nocy temperatura poniżej zera spadnie tylko na Podhalu i w kotlinach sudeckich. W pozostałych regionach od 1 do 5 stopni.

Pogoda na dziś - 19 kwietniaPogoda na dziś - 19 kwietnia gazeta.pl

Opady. Dziś bezchmurne niebo w całym kraju. Synoptycy nie przewidują żadnych opadów

W całym kraju bezchmurne niebo, słabe zachmurzenia możliwe nad ranem i wieczorem w województwach podlaskim i lubelskim. Synoptycy nie przewidują na ten dzień żadnych opadów. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Silniejsze porywy wiatru, do 50 kilometrów na godzinę, tylko na Pomorzu oraz w wyższych partiach gór.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: