Pożar kościoła w Wielkopolsce. Z ogniem walczy 17 zastępów straży pożarnej

Około godziny 17.00 wybuchł pożar kościoła w miejscowości Gołańcz. Trwa akcja straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są jeszcze potwierdzone.

Jak informuje serwis Remiza.pl w miejscowości Gołańcza w województwie Wielkopolskim wybuchł pożar. W ogniu stanął kościół św. Wawrzyńca. W świątyni zapaliły się organy. Według wstępnych informacji, nikomu nic się nie stało.

Według Piotra Kaczmarka z KP PSP w Wągrowcu ogień pojawił się najprawdopodobniej przy organach na wieży kościoła, a organista wymagał pomocy pogotowia. Po kilkunastu minutach zajęła się wieża kościoła.

- Obecnie sytuacja jest już opanowana, ogień się nie rozprzestrzenia. Na miejscu nadal panuje duże zadymienie i strażacy pracują w aparatach ochrony dróg oddechowych - powiedział Kaczmarek. Całkowite dogaszenie pożaru może potrwać jeszcze kilka godzin.

Więcej o:
Komentarze (85)
Pożar kościoła w Wielkopolsce. Z ogniem walczy 17 zastępów straży pożarnej
Zaloguj się
 • log182

  Oceniono 25 razy 25

  Hahaha :)
  Pewnie miejscowy proboszcz jak usłyszał, że na odbudowę katedry Notre-Dame zebrano w kilka godzin 700 mln euro, to pomyślał "co mi szkodzi spróbować"?

 • ar.co

  Oceniono 27 razy 23

  Prawicowa szczujnia wyciągnęła już jakieś odkrywcze wnioski w sprawie kary boskiej i upadku Polski? Bo w trakcie pożaru katedry Notre Dame jakoś błyskawicznie takie wnioski wydaliła.

 • bazbaz73

  Oceniono 19 razy 19

  Jaki kraj taka Notre Dame...

 • rabbitt

  Oceniono 20 razy 16

  Kościółek za kościółkiem się pali,widać bozia się wkurzyła i sama robi porządek z tym szambem !

 • pepper-salt

  Oceniono 13 razy 13

  Jakaś cisza ze strony PiS-owskiej bandy ........ Dziwne, nie latają i nie wrzeszczą, że Polska się pali! Przecież jak paliła się katedra Notre Dam w Paryżu wrzeszczeli, a że to Francja się pali, a to że Europa płonie .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX