Pogoda na Wielkanoc 2019. Wyż Katharina przyniesie dużo słońca

Prognoza pogody na Wielkanoc 2019. Jakie będą tegoroczne święta wielkanocne? Meteorolodzy prognozują dużo słońca. Pogodne dni przyniósł do Polski wyż Katharina.
Zobacz wideo

Od pewnego czasu Polska jest pod wpływem wyżu Katharina, który przyszedł do nas znad Skandynawii. Przyniósł on ze sobą niską wilgotność powietrza oraz małe zachmurzenie. Katharina wpłynie na pogodę w Polsce także w okresie świąt wielkanocnych, dzięki czemu tegoroczna Wielkanoc będzie słoneczna i ciepła.

Pogoda na Wielkanoc. Tegoroczne święta wielkanocne będą słoneczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że Wielki Tydzień spędzimy, ciesząc się piękną pogodą. W Wielki Czwartek zobaczymy na niebie sporo chmur, jednak w przeważającej części kraju nie przyniosą one opadów. Meteorolodzy prognozują, że przelotny deszcz odnotujemy jutro tylko w południowo-wschodniej części kraju. Jutrzejszy dzień będzie ciepły - termometry wskażą od 13 stopni w Rzeszowie do nawet 20 stopni w Szczecinie.

Wielki Piątek będzie dniem wyjątkowo słonecznym. Tego dnia nieba nie będą zasnuwać chmury, a temperatura wzrośnie. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 16 stopni na południu do 20 stopni na zachodzie Polski. Nieco bardziej pochmurne, ale niemal tak samo ciepłe będą Wielka Sobota i Wielkanoc. W niedzielę 21 kwietnia termometry wskażą od 13 stopni na Suwalszczyźnie do 20 stopni na Dolnym Śląsku. W Wielkanoc przy wschodniej granicy może spaść przelotny deszcz. 

Pogoda wkrótce się popsuje. Po słonecznej Wielkanocy czas na deszcz

W Lany Poniedziałek zaobserwujemy pogorszenie warunków pogodowych we wschodniej i południowej części kraju. IMGW prognozuje, że będzie tam padał deszcz, a na Podkarpaciu mogą zdarzyć się także burze. Ładna pogoda utrzyma się z kolei w zachodniej części kraju. Będzie tam sporo chmur, ale nie spadnie z nich deszcz. Temperatura utrzyma się na podobnym poziomie, jak w dniach poprzednich - nasze termometry wskażą od 14 stopni na Podlasiu do 19 stopni na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Śląsku. 

Więcej o: