"Diler gwiazd" skazany na sześć lat więzienia. Straci także zarobiony milion

Nazywany "dilerem gwiazd" Cezary P. został skazany na sześć lat pozbawienia wolności. Z ustaleń śledczych wynika, że 51-latek przez sześć lat handlował kokainą, sprzedając narkotyki m.in. znanym aktorom, politykom i biznesmenom.
Zobacz wideo

Tylko w ciągu dwóch lat przed zatrzymaniem (policja zatrzymała go, gdy sprzedawał kokainę na ulicy Hożej w Warszawie w kwietniu 2016 roku), sprzedał kokainę ok. 250 osobom. Dzięki sprzedaży narkotyków mężczyzna miał zarobić ponad milion złotych.

Zapadł wyrok w sprawie Cezarego P., nazywanego "dilerem gwiazd"

Prokuratur domagał się dla Cezarego P. surowszej kary i zażądał kart ośmiu lat pozbawienia wolności. Obrona "dilera gwiazd" starała się z kolei, aby uniewinniono 51-letniego sprzedawcę narkotyków, twierdząc, że w sprawie jest zbyt mało dowodów. Wczoraj w warszawskim Sądzie Rejonowym dla Pragi-Północ zapadł wyrok.

Cezary P. został skazany na karę sześciu lat pozbawienia wolności oraz 30 tys. zł grzywny. Na poczet kary sąd zaliczył skazanemu okres tymczasowego aresztowania od kwietnia 2016 roku do lutego 2019 roku. Wyrokiem sądu mężczyzna musi także wpłacić 20 tys. zł na cele związane z walką z narkomanią. Zasądzono również przepadek mienia o wartości ponad miliona złotych. 

Proces "dilera gwiazd". Oprócz Cezarego P. skazano m.in. jego żonę

Sędzia Anita Kowal powiedziała, że dowody zgromadzone przez prokuraturę nie budzą jej wątpliwości, a rozmówcy, którzy dzwonili do "dilera gwiazd" mieli ustalony kod. Z ustaleń prokuratury wynika, że klienci Cezarego P. zamiast słowa „kokaina” używali haseł: np. „whisky” lub „szampan”. Sędzia podkreśliła, że zeznania szeregu świadków pozwoliły ustalić rzeczywiste intencje osób dzwoniących do Cezarego P. 

Na ławie oskarżonych podczas procesu Cezarego P. zasiadło jeszcze 11 osób. Były wśród nich m.in. jego żona Iwona, która została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, oraz córka Patrycja wobec której umorzono postępowanie. Sąd orzekł także kary dla kilku klientów "dilera gwiazd". Większość z nich usłyszała wyrok kary więzienia w zawieszeniu.

Więcej o: